Sito bębnowe obrotowe to przede wszystkim rozwiązanie wykorzystywane w oczyszczaniu ścieków zarówno komunalnych, jak i przemysłowych. Urządzenie działa mechanicznie poprzez oddzielanie stałych zanieczyszczeń od cieczy. Dzięki przemyślanej i zaawansowanej technologicznie konstrukcji jest ono w stanie usunąć nawet najbardziej uporczywe zanieczyszczenia, jak np. włosy. 

Data dodania: 2021-12-06

Wyświetleń: 440

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Do jakiej pracy wykorzystuje się sito bębnowe?

Jest urządzeniem energooszczędnym, które do pracy zużywa małe ilości wody i prądu elektrycznego. Dzięki temu cieszy się popularnością wśród nowych oczyszczalni, które stawiają na oszczędzanie źródeł energii.

Do czego służy sito bębnowe?

Głównym zadaniem jakie ma do wykonania sito bębnowe jest właśnie oczyszczanie cieczy z zanieczyszczeń posiadających stały stan skupienia. Za jego pomocą oczyszcza się ścieki zarówno dla przemysłu spożywczego, jak i dla przetwórstwa. Zazwyczaj są to miejsca, w których istnieje ryzyko wysokiego stopnia występowania stałych zanieczyszczeń, które mogą doprowadzić do dysfunkcyjności całego układu odprowadzającego ścieki.

Sito bębnowe ma za zadanie przede wszystkim efektywnie i skutecznie oczyścić ścieki, jednocześnie zapobiegając ich zatkaniu, które mogłoby doprowadzić do przedostanie się niebezpiecznych substancji na zewnątrz. Przy pomocy sita obrotowego oczyszcza się również oczyszczalnie przy hotelach oraz innych ośrodkach. które wiążą się z okresowym pobytem turystów, a także w ośrodkach socjalnych.

Jakie zalety posiada sito bębnowe?

Sito bębnowe posiada dobrą przepustowość, dzięki czemu ograniczone zostaje ryzyko zatkania urządzenia przez zanieczyszczenia. Swoją pracę wykonuje skutecznie i efektywnie, dodatkowo jest praktycznie niezawodne i ogranicza poziom awarii związanych z zatkaniem lub wylaniem się ścieków. Materiały wykonane do konstrukcji sita pozwalają odpowiednio przefiltrować ciecz i zatrzymać zanieczyszczenia po zewnętrznej stronie urządzenia. Dodatkowo jest ono energooszczędne, na co zwraca dziś uwagę wielu zleceniodawców. Chodzi tu nie tylko o ograniczenie kosztów związanych ze zużyciem prądu elektrycznego, ale również samą ochronę środowiska naturalnego i oszczędność wody.

Bębnowe sito obrotowe posiada również wiele zalet o charakterze technologicznym, które pozwalają mu na wydajną i efektywną pracę. Przede wszystkim dzięki przemyślanej konstrukcji oczyszczanie jest bardzo dokładne i pozostawia wodę całkowicie przefiltrowaną i pozbawioną zanieczyszczeń. Usuwa również te najbardziej uporczywe, jak wełna czy włosy, które są często zmorą również w naszych gospodarstwach domowych. Odpowiedni rozmiar oczek sita jest przystosowany do usuwania najdrobniejszych zanieczyszczeń, które w przeciwnym razie mogłyby tworzyć złogi.

Nowoczesna technologia konstrukcyjna zapewnia niezawodność urządzeń oraz ich bezawaryjność. Dzięki mechanicznym szczotkom, proces oczyszczania i filtracji jest jeszcze bardziej skuteczny. Większość sit dostępnych na rynku radzi sobie również z zanieczyszczeniami, które mają ciężką oleistą formę. Dzieje się tak, dzięki dyszom płuczącym, które skutecznie wspomagają proces oczyszczania. Urządzenia te są dziś mocno zautomatyzowane, dzięki czemu nie wymagają stałej kontroli pracy. Są również mało awaryjne, a ich praca nie wymaga żadnego wspomagania.

Czy sito bębnowe jest niezawodne?

Po przeanalizowaniu wszystkich zalet, które wyróżniają sito bębnowe obrotowe możemy śmiało stwierdzić, że jest ono niezawodne w swojej pracy. Każda ingerencja w pracę maszyny nie musi oznaczać jej przerwania, ponieważ została skonstruowana w taki sposób, aby pracować ciągle. Montaż i proces uruchomienia sita jest bardzo prosty i nie wymaga szczególnych umiejętności. Nie musimy również martwić się o nadzór pracy urządzenia, ponieważ on również nie jest konieczny.

Wysokiej jakości komponenty i części urządzenia oraz lata testów pozwoliły na stworzenie sita niezawodnego, które dodatkowo nie wymaga ingerencji i pomocy człowieka w pracy. Jest ono również odporne na korozję, która często atakuje urządzenia pracujące z wodą, dzięki czemu możemy cieszyć się długą żywotnością sita.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena