Każdy właściciel samochodu musi posiadać ważne ubezpieczenie OC. Polisa OC stanowi formę ochrony zarówno dla sprawcy zdarzenia drogowego, jak i dla poszkodowanego. Kierowca, który został poszkodowany w wyniku zdarzenia drogowego, ma prawo do ubiegania się o odszkodowanie wypłacane z polisy OC sprawcy. 

Data dodania: 2021-10-28

Wyświetleń: 453

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Zaniżone odszkodowania OC - wszystko co powinieneś wiedzieć

Zwykle jest to dość prosta i szybka procedura. Niestety zdarzają się jednak sytuacje, w których towarzystwa ubezpieczeniowe znacznie obniżają wartość odszkodowania. Dla poszkodowanego kierowcy to nie lada problem. Oznacza bowiem, że otrzymane środki od ubezpieczyciela będą niewystarczające na pokrycie powstałej szkody. Na szczęście są skuteczne sposoby na to, aby z taką sytuacją sobie poradzić.

Komu przysługuje odszkodowanie z ubezpieczenia OC?

Osoba, która została poszkodowana w wyniku kolizji drogowej bądź wypadku ma prawo do otrzymania odszkodowania z polisy ubezpieczeniowej OC sprawy. Mowa tu nie tylko o kierującym pojazd, ale również o pasażerach i innych uczestnikach ruchu drogowego. Odszkodowanie z polisy OC sprawy przysługuje w przypadku uszkodzenia samochodu, doznania uszczerbku na zdrowiu oraz w przypadku uszkodzenia jakieś przedmiotu przewożonego w aucie. Dodatkowo, jeśli w wyniku wypadku doszło do zgonu, odszkodowanie przysługuje rodzinie zmarłego.

Zaniżone odszkodowanie z polisy OC - co zrobić?

Jak wspomniano, zdarza się, że firmy ubezpieczeniowe zaniżają wysokość odszkodowania. Nie oznacza to jednak, że z taką decyzją należy się zgadzać. Osobna poszkodowana ma w takiej sytuacji różne możliwości. Przede wszystkim złożyć powinna odwołanie od decyzji ubezpieczyciela. Niestety równie często, jak firmy zaniżają wysokość odszkodowania, tak równie często oddalają złożone odwołania. Jestem jednak jeszcze jednak rozwiązanie, dużo skuteczniejsze. Mowa tu o zwrócenie się o pomoc do firmy specjalizującej się w dochodzeniu odszkodowania z polis OC. Firma dochodząca odszkodowań komunikacyjnych w imieniu swojego klienta rozpoczyna negocjacje z towarzystwem ubezpieczeniowym. Bardzo często takie negocjacje kończą się sukcesem, czyli uzyskanie wyższej kwoty odszkodowania. Poza tym poszkodowany kierowca ma jeszcze możliwość sprzedaży swojej szkody. Jest to bardzo szybkie i proste rozwiązanie. Polega na podpisaniu umowy, cesji, między firmą odszkodowawczą a poszkodowanym kierowcą, na mocy której ten drugi przekazuje firmie odszkodowawczej prawo do szkody. W ramach umowy firma odszkodowawcza proponuje osobie poszkodowanej konkretną kwotą, za którą jest w stanie wykupić prawo do szkody. Kliknij Tutaj i dowiedz się więcej i dochodzeniu swoich praw w związku z zaniżonymi odszkodowaniami OC.

Jakie są zalety sprzedaży prawa do szkody z polisy OC?

Ze sprzedażą szkody z polisy OC firmie odszkodowawczej wiąże się wiele zalet. Przede wszystkim osoba poszkodowana może w ten sposób w bardzo krótkim czasie odzyskać swoje pieniądze. Jest to znacznie lepsze rozwiązanie w porównaniu z prowadzeniem sporu z ubezpieczycielem bez pewności tego, że spór ten zakończy się sukcesem. W przypadku sprzedaży prawa do szkody środki finansowe otrzymuje się niemal natychmiast po podpisaniu umowy. Dla poszkodowanego to problem z głowy i koniec całej sprawy. Teraz to już firma odszkodowawcza walczyć będzie z towarzystwem ubezpieczeniowym o należne środki.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena