Z roku na rok temperatury w lecie są coraz wyższe. To sprawia, że przybywa osób, które decydują się na inwestycje w klimatyzację. Wybór urządzeń na rynku jest bardzo duży i każdy bez problemu znajdzie coś, co można idealnie dopasować do jego potrzeb. W mieście temperatury przekraczające 30 stopni Celsjusza są już normą, coraz częściej przekraczają one 35 stopni. W takiej sytuacji jedynym sensownym rozwiązaniem jest montaż klimatyzacji. 

Data dodania: 2021-10-04

Wyświetleń: 499

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Montaż i serwis klimatyzacji

Wybierając klimatyzację musimy kierować się naszymi potrzebami, w doborze pomoże nam firma wykonująca montaż klimatyzacji w Warszawie. Po pierwsze dopasowujemy ją do wielkości pomieszczenia oraz jego kubatury. Po drugie musimy się zastanowić nad funkcją klimatyzacji. Może ona zarówno chłodzić jak i grzać. Wybór jest bardzo szeroki, poniżej zamieściłem najważniejsze informacje, którymi warto się kierować podczas wyboru klimatyzatora oraz firmy do montażu klimatyzacji.

Montaż klimatyzacji – moc urządzenia

Każda profesjonalna firma wykonująca usługi montażu klimatyzatora jako pierwsze zadaje pytanie o rodzaj oraz wielkość pomieszczenia gdzie ma być wykonana instalacja klimatyzatora. Jest to niezbędne, aby odpowiednio dobrać moc o model klimatyzatora. Do wyliczeń przyjmuje się, że jednostka mająca moc 1kW jest w stanie schłodzić 10 m2. Oczywiście jest to wartość przybliżona, na którą ma wpływ wiele innych czynników. Między innymi ilość osób będących w pomieszczeniu, ile działa nim urządzeń elektrycznych, które emitują ciepło. Duży wpływ mają również przeszkolone ściany jak i duże okna. W przypadku złej izolacji, nieszczelnych okien i innych podobnych problemów może się okazać, że komfortowe warunki w 18 metrowym pomieszczeniu osiągniemy montując klimatyzator 2,2 kW. Od tego powinno się zaczynać montaż klimatyzacji w Piasecznie i w każdym innym miejscu.

Rodzaje urządzeń

Nowoczesne klimatyzatory są urządzeniami wielofunkcyjnymi, nie tylko potrafią schłodzić powietrze, ale również je ogrzać. Do tego większość klimatyzatorów może pochwalić się opcją wentylacji i filtrowania powietrze. Te 4 funkcje to niemalże już standard. Dodatkowe opcje, które warto wziąć pod uwagę, to tryb nocny, osuszanie powietrza, programator czy też możliwość sterowania za pomocą aplikacji ze smartfona. Firma wykonująca instalacje klimatyzacji Warszawa bez problemu poleci odpowiednie urządzenie.

Bardzo ważnym parametrem doboru klimatyzacji powinien być emitowany przez nie hałas. Szczególnie kiedy wybieramy klimatyzator do zamontowania w sypialni lub w biurze. Głośność pracy urządzenia ma bardzo duży wpływ na komfort pracy jak i odpoczynku.

Split

Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem jak klimatyzacja Warszawa typu split. Rozwiązanie takie znajdzie zastosowania zarówno w biurach jak i mieszkaniach i domach. Cechą charakterystyczną tego rozwiązania jest zawsze taka sama konstrukcja, jest to jednostka wewnętrzna i jednostka zewnętrzna. Jednostka zewnętrzna montowana jest zazwyczaj na dachu lub ścianie budynku. Jednostkę wewnętrzną zazwyczaj montujemy pod sufitem nad wejściem do pomieszczenia.

Multisplit

Drugi typ klimatyzacja cechuje się jedną jednostką zewnętrzną, do której podłączonych jest kilka jednostek wewnętrznych. Zazwyczaj można podłączyć do 5 sztuk. Jest to dobre rozwiązanie, kiedy nie mamy wystarczająco miejsca na ścianie na wiele jednostek zewnętrznych. Plusem niewątpliwie jest wygoda, ale z całą pewnością minusem będzie wyższa cena. Zazwyczaj zainstalowana jednostka zewnętrzna multisplit z 2 jednostkami wewnętrznymi będzie droższa niż 2 pojedyncze urządzenia.

Serwis klimatyzacji i przegląd klimatyzacji

Do prawidłowego działania urządzenia niezbędne jest również regularne przeprowadzanie przeglądów i serwisowanie klimatyzatorów. Według zaleceń producentów klimatyzacji do mieszkań i domów prace te powinny być wykonywane dwa razy w roku.

Znając odpowiedzi na te pytania możemy rozpocząć poszukiwania konkretnego urządzenia, które odmieni nasze codzienne życie i zagwarantuje nam komfortowe warunki w upalne lato.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena