Dla wielu osób lot samolotem to nieco stresujące lub chociażby dostarczające wielu emocji doświadczenie. Do tego dochodzi procedura odprawy i kontroli bezpieczeństwa oraz oczekiwania dotyczące już samego pobytu w miejscu destynacji. Nic dziwnego, że zależy nam na wygodnym, bezpiecznym i sprawnym dotarciu do portu lotniczego. Jeśli czeka cię podróż z lotniska Kraków Balice, z pewnością dobrym rozwiązaniem będzie dojazd do portu własnym samochodem. Dlaczego?

Data dodania: 2021-09-28

Wyświetleń: 663

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dojazd na lotnisko własnym samochodem- sposób na komfortową podróż

 Z przynajmniej 3 powodów taka opcja po prostu się opłaca.

1. Łatwy dojazd na strzeżony parking

Port lotniczy Kraków Balice położony jest zaledwie 11 km na zachód od Krakowa. Biorąc pod uwagę to, jak skomunikowany jest lokalny teren oraz sieć dróg, jaka została oddana kierowcom do dyspozycji (autostrada A4, drogi wojewódzkie), z pewnością warto wziąć pod uwagę dojazd do lotniska własnym samochodem. Droga z centrum miasta nie powinna zająć więcej niż 30 minut, oczywiście wiele zależeć będzie tutaj od aktualnego natężenia ruchu, jednak doświadczenia wskazują na to, że przejazd jest całkiem sprawny.

Gdy już dojedziemy do portu lotniczego, samochód możemy pozostawić na sąsiadującym z lotniskiem parkingu. Wyszukując Balice parking cena szybko przekonamy się, że opłata za postój nie jest wysoka, a im na dłuższy czas zdecydujemy się pozostawić pojazd na parkingu, tym bardziej opłacalne będzie to rozwiązanie (przy pobycie długoterminowym koszt parkingu wynosi jedynie 5 zł za dobę). Na https://orangeparking.pl/lotnisko/ dowiemy się m.in. że parking jest strzeżony, oświetlony i ogrodzony, zatem na pewno bezpieczny, a przy tym dostępny całodobowo, więc pora przylotu lub odlotu nie ma żadnego znaczenia.

2. Dowóz pasażerów z parkingu na lotnisko

Usługa dowozu pasażerów z parkingu wprost na lotnisko to już w zasadzie standard. W przypadku portu Kraków Balice zajmuje to jedynie 3 minuty. Warto skorzystać z takiego rozwiązania chociażby dla wygody. Zostajemy podwiezieni wprost pod terminal, otrzymujemy pomoc w wypakowaniu bagażu, a wszystko przebiega wyjątkowo sprawnie. Podobnie wygląda sprawa powrotu. Czas oczekiwania na busa, który podwiezie nas na parking, gdzie czeka na nas samochód, nie wynosi z reguły więcej niż kilka minut. Nie jesteśmy więc uzależnieni od rozkładu jazdy środków komunikacji publicznej i nie musimy się martwic o ewentualnie opóźnienia samolotu.

3. Bezproblemowa podróż z dziećmi

Komfort w tym przypadku zaczyna się już od chwili pakowania bagaży. Jeśli podróżujemy z dziećmi i mamy ze sobą dziecięcy wózek, wybór środków komunikacji miejskiej mógłby być nieco kłopotliwy. Skorzystanie z taksówki to z kolei rozwiązanie raczej kosztowne. 

Dojazd na lotnisko własnym samochodem to również komfort związany z czasem. Decydujemy o porze wyjazdu i elastycznie ją dopasowujemy do swoich preferencji. Wiele osób lubi pojawiać się na lotnisku ze sporym wyprzedzeniem, inni mają w planach posiłek lub wejście na taras widokowy. Zatem wystarczy pozostawić samochód na parkingu i spędzić czas w oczekiwaniu na lot tak, jak lubimy najbardziej.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena