Prawo towarzyszy przedsiębiorcom na każdym kroku. Czy to na początku zakładania działalności, czy w trakcie. Rosnąca świadomość każdego przedsiębiorcy budzi coraz częściej potrzebę skonsultowania wielu rzeczy z radcą prawnym. Fachowa obsługa prawna potrzebna jest również wtedy, kiedy człowiek biznesu chce zainwestować lub niechcący wpadnie w tarapaty. 

Data dodania: 2021-09-22

Wyświetleń: 572

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Obsługa prawna firm

Obsługa prawna firm jest ważna dla każdej firmy, dlatego też przybliżymy ten temat. Wyjaśnimy, jakie świadczenia oferuje kancelaria prawna. Odpowiemy też na pytanie, kiedy warto skorzystać ze wsparcia prawnika. 

  1. Obsługa prawna firm - kiedy warto po nią sięgnąć?
  2. Doradztwo prawne - jaki zakres obejmuje?

Obsługa prawna firm - kiedy warto po nią sięgnąć?

Na to pytanie nie znajdziemy jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wszystko zależy od danej sytuacji. Warto zaznaczyć, że w zachodniej części Europy doradztwo prawne jest znacznie częściej praktykowane. Właściciele firm sięgają po rady nawet przy najmniejszych sprawach. W Polsce wygląda to trochę inaczej, gdyż kompleksowa obsługa prawna firm jest jeszcze rzadkością, choć z tendencją wzrostową. Polacy prowadzący działalność gospodarczą zazwyczaj sięgają po porady prawne w ostateczności. 

Kiedy więc warto skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej? Na pewno w celu uzyskania dodatkowych informacji prawnych. Wtedy, kiedy nie jesteśmy w stanie zrozumieć w pełni zawieranej umowy lub podejmowana przez nas decyzja będzie miała duży wpływ na przedsiębiorstwo. Ważne jest to, aby nie zwlekać z konsultacjami prawnymi. Odwlekanie tak ważnych porad może skutkować znalezieniem się w sytuacji, w której nawet najlepszy prawnik nie będzie w stanie rozwiązać naszego problemu.

Doradztwo prawne - jaki zakres obejmuje?

Obsługa prawna często dostosowywana jest do indywidualnych potrzeb Klienta. Zakres usług świadczonych przez kancelarię prawną obejmuje m.in.:

  • reprezentowanie klienta w postępowaniach sądowych,
  • sporządzanie umów, 
  • bieżącą obsługę prawną firm, 
  • rejestracja i zakładanie spółek,
  • informowanie o zmianach w przepisach prawa,
  • tworzenie opinii prawnych,
  • pomoc w sprawach pracowniczych, 
  • windykację należności i wiele innych.

W dzisiejszych czasach profesjonalne kancelarie oprócz spotkań osobistych świadczą usługi i porady mailowo oraz online, gdyż zdają sobie sprawę z tego, ile czasu wymaga prowadzenie firmy i że każda minuta może być na wagę złota. 

Obsługa prawna firm obejmuje generalną, stałą pomoc prawną, jak także konsultacje doraźne. Zakres działalności w większości kancelarii prawnych jest dopasowana do potrzeb i problemów prawnych każdej firmy.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena