Radiofrekwencja mikroigłowa frakcyjna to bardzo pożądany zabieg, który, jak wielokrotnie udowodniono, daje zadowalające rezultaty. W połączeniu z technologią częstotliwości radiowych (radio frequency) staje się jednym z najbardziej zaawansowanych i niechirurgicznych zabiegów liftingujących skórę twarzy. Radiofrekwencja mikroigłowa frakcyjna zapewnia natychmiastowe rezultaty, które utrzymają się przez wiele miesięcy.

Data dodania: 2021-09-11

Wyświetleń: 716

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Radiofrekwencja mikroigłowa frakcyjna - na czym polega zabieg? Jakich efektów można się spodziewać?

Czym jest zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa to minimalnie inwazyjny zabieg zmniejszający widoczność zmarszczek, blizn, blizn potrądzikowych, zwiotczenia skóry i rozstępów przy wszystkich rodzajach skóry. Zastosowanie energii fal radiowych do zabiegu RF pomaga dodatkowo pobudzić procesy regeneracyjne i budulcowe naturalnego kolagenu, który występuje w organizmie. Przez stymulowanie procesów gojenia, uzyskuje się jędrniejszą, odmłodzoną skórę. Zabieg polega na użyciu szeregu bardzo cienkich, wysterylizowanych, maleńkich igieł, które tworzą mikroskopijne rany na różnych, ściśle określonych głębokościach w skórze właściwej, bez naruszania naskórka. Dostarczenie energii z fal radiowych, prowadzi do powstania szeregu mikroskopijnych ran w skórze właściwej, rozmieszczonych między nienaruszoną tkanką skórną. Bezpośrednie ogrzewanie skóry właściwej powoduje produkcję nowego kolagenu i późniejsze pogrubienie warstwy skóry. Obecność nienaruszonego naskórka i otaczającej go tkanki skutkuje szybką regeneracją włókien kolagenowych.

Jak działa radiofrekwencja mikroigłowa?

Ręczne urządzenie do frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej zapewnia terapię aż trójwarstwową, we wcześniej określonych obszarach ciała. Energia fal radiowych ogrzewa leżące pod nią warstwy skóry, powodując obkurczenie i napięcie skóry, a także stymulację produkcji kolagenu i elastyny ​​w głębszych warstwach skóry. Poziom zagłębienia igieł jest dostosowywany tak, aby zapewnić optymalny efekt zabiegu przy minimalnym dyskomforcie pacjenta.  Z uwagi na to, że energia RF jest dostarczana w głąb skóry, zabieg cechuje dość szybki pożądany efekt końcowy. W zagiegu radiofrekwencji wykorzystuje się pozłacaną igłę, która delikatnie wnika w skórę i tworzy maleńkie kanaliki w powierzchownych warstwach skóry, a skoncentrowane fale RF docierają do głębszych jej warstw.

Jakie są korzyści z zabiegu RF?

Radiofrekwencja mikroigłowa frakcyjna może być idealnym zabiegiem odmładzającym skórę na powierzchni twarzy lub innych partii ciała. Niezależnie od tego, czy chcesz usunąć widoczne oznaki starzenia na dłoniach, czy napiąć luźną skórę brzucha, radiofrekwencja mikroigłowa może pomóc.

Zapamiętaj, że zabieg RF jest:

 • minimalnie inwazyjny,
 • krótszy czas zabiegu i rekonwalescencji,
 • mniejsze ryzyko, takie jak przebarwienia pozapalne i bliznowacenie.

Radiofrekwencję mikroigłową stosuje się również w celu zmniejszenia zmarszczek, rozstępów, blizn potrądzikowych oraz w celu ogólnej poprawy napięcia skóry. Efekty terapii mogą obejmować gładszą, bardziej napiętą i promienną skórę. Zabieg RF jest bezpiecznym i sprawdzonym zabiegiem, nie ma tutaj mowy o eksperymentach. Technologia RF pomaga stymulować naturalne procesy gojenia się tkanek i stymuluje włókna kolagenowe. Radiofrekwencja mikroigłowa zapewnia piękną, gładszą, zdrowszą i młodziej wyglądającą skórę.

Co warto wiedzieć przed zabiegiem?

Podczas Twojej pierwszej wizyty w salonie kosmetologicznym zwykle pacjent odpowiada na pytania dotyczące stanu zdrowia i wcześniejszych zabiegów czy przebytych chorób. Kosmetolog powinien zrobić zdjęcia twarzy przed zabiegiem, aby określić najlepszą technikę dla obecnego stanu skóry pacjenta. Kosmetolog informuje o zasadach zabiegu, efektach, możliwych skutkach ubocznych, czasie rekonwalescencji i przeciwwskazaniach. Bardzo ważne jest to, aby idąc na zabieg wyleczyć wszelkie choroby, które wymagałyby przyjmowania leków przeciwwirusowych lub antybiotyków.

Po zabiegu RF należy stosować zimne okłady, aby zmniejszyć obrzęki i dyskomfort. Należy chronić skórę przed promieniowaniem UV w letnie dni przez kilka tygodni po zabiegu. W tym czasie skóra jest wyjątkowo wrażliwa i podatna na czynniki zewnętrzne. Należy używać specjalnych kremów nawilżających, np. emolientów. Następnego dnia po zabiegu nie powinno się stosować makijażu i innych dodatkowych kosmetyków do pielęgnacji skóry.
Co leczy igłowanie RF Micro?

Jakie problemy leczy radiofrekwencja mikroigłowa?

 • Zmarszczki  na czole – drobne linie, zmarszczki, zmarszczki i fałdy skóry w okolicy czoła,
 • opadające oczy i zmarszczki  – luźne powieki, przerażająca skóra pod oczami, drobne linie, zmarszczki i kurze łapki,
 • napinanie skóry szyi  – napinanie i podnoszenie wiotkości w okolicy szyi,
 • napinanie skóry ramion  – niesławne skrzydła nietoperza można napinać.,
 • blizny potrądzikowe  – blizny na policzkach lub innym obszarze twarzy spowodowane nadmiernym trądzikiem i innymi dolegliwościami.
 • skóra uszkodzona  przez słońce – ślady pozostawione przez nadmierne oparzenia słoneczne lub ciemne plamy spowodowane wielokrotną ekspozycją na słońce.
 • nierównomierny  koloryt skóry – brązowy odcień spowodowany uszkodzeniami słonecznymi lub problemami z trądzikiem.
 • rozstępy – większość obszarów ciała można leczyć za pomocą RF.

Po jakim czasie widoczne są efekty?

Początkowe efekty pojawiają się od 3-4 tygodni, ponieważ zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny. W ciągu 6-8 miesięcy zauważysz stopniową poprawę skóry, a także ogólnego ujednolicenia kolorytu skóry. Pacjenci mogą osiągnąć pożądane i optymalne rezultaty dzięki 1-3 sesjom w odstępie 6-8 tygodni. Efektem końcowym jest odzyskanie młodzieńczego wyglądu.

W badaniach klinicznych wykazano, że efekty utrzymują się ponad 2 lata. W miarę starzenia się skóra może wymagać przeprowadzania dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Zabiegi te można bezpiecznie wykonywać co dwa lata lub częściej, aby zachować zdrowy i świeży wygląd skóry.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena