W dzisiejszych czasach mamy większe pole do popisu co do wyboru odpowiedniego wkładu kominkowego. Możemy zdecydować się na wkład kominkowy na drewno, gaz czy nawet biopaliwo. Natomiast trzeba się zastanowić na czym nam zależy oraz jaki mamy budżet na wykonanie całego kominka. 

Data dodania: 2021-08-27

Wyświetleń: 557

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kominek na drewno czy to napewno dobry wybór?

Kominek z wkładem na drewno jest najbardziej popularną i wybieraną opcją przez ludzi, którzy chcą dogrzewać dom w standardowy sposób. Wkłady kominkowe cenowo rozpoczynają się od około 3000 zł i możliwości przy nich są bardzo duże. Możemy bez problemowo przy takich kominkach wykonać DGP (doprowadzenie gorącego powietrza) jak i przy wkładach z płaszczem wodnym - ogrzewać całą wodę w domu. Kominek na drewno jako jedyny daje nam naturalne odgłosy palącego się drewna jak i klimat, który uwielbiają wszyscy miłośnicy kominków. Z minusów jest to że należy dokładać drewno do takiego wkładu jak i sprzątać popiół po zakończonym paleniu. 

Czy kominek gazowy to hit nowoczesnych domów i wygoda? 

Alternatywą podczas wyboru odpowiedniego wkładu jest kominek gazowy. Jest to coraz bardziej popularna opcja wśród kominków. Cechą szczególną tego typu rozwiązania mamy przede wszystkim wygodę rozpalania, gaszenia jak i czystości jaką zachowują wkłady. Natomiast cena takich wkładów na gaz jest dużo wyższa, aniżeli jest to w przypadku wkładów na drewno czy biopaliwo. Dodatkowo należy posiadać w domu bezpośredni dostęp do gazu oraz odpowiednio wykonany komin. Dlatego ta opcja wśród kominków jest mniej spopularyzowana i wybierana. Pozwalają sobie na nią osoby o większym budżecie. 

A może wybrać kominek na biopaliwo czyli biokominek? 

Jest to w ostatnich latach nowość na rynku i również staje się ona coraz bardziej popularna podczas wybierania odpowiedniego wkładu. Dzięki temu że biokominek nie musi posiadać komina to jest to opcja idealna zarówno w domu ale również w mieszkaniu, restauracji, biurze czy sypialniach. Biokominek również cechuje się niską ceną za wkład na biopaliwo oraz łatwością rozpalenia czy zgaszenia. Jednym z minusów jaki posiada to czas palenia się na jednym pełnym zbiorniku wypełnionego wkładu z biokominka. Na tą opcje kominka na biopaliwo najczęściej decydują się osoby które palą rzadko oraz nie potrzebują dogrzewać domu dodatkowym źródłem ciepła. 

Licencja: Creative Commons
1 Ocena