Druty oporowe to coraz częściej stosowane rozwiązanie w przemyśle. Za pomocą tego typu produktów, możliwe jest wyposażenie bardzo wielu urządzeń we właściwe podzespoły, które w szczególności tak jak druty Kanthal, będą charakteryzowały się wysoką wytrzymałością oraz odpornością na działanie wielu czynników. Z czego dokładnie zbudowane są druty oporowe kanthal oraz jakie znajdują zastosowanie?

Data dodania: 2021-08-04

Wyświetleń: 406

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Druty oporowe Kanthal - podstawowa specyfikacja i zastosowanie

Coraz częściej stosowane druty oporowe kanthal

Należy wiedzieć, że w wielu urządzeniach zwykłe druty oporowe, które mogą być zastosowane nie zdają rezultatu. Powinniśmy pamiętać o tym, że środowisko, w jakich muszą być zamontowane wspomniane produkty może być bardzo wymagające. Dla takich drutów oporowych największym niebezpieczeństwem jest z pewnością korozja. Bardzo szybko może sprawić, że tego typu elementy zaczną korodować. Zmiany na powierzchni drutów oporowych mogą być widoczne gołym okiem, dlatego nie warto ryzykować. W tym przypadku należy zastosować wysokiej jakości rozwiązania, które mogą być stosowane w najbardziej wymagających środowiskach. Takie są na przykład druty kanthal, które są drutami oporowymi odpornymi między innymi na ultenianie się powierzchni. Dzięki temu mogą być zastosowane nawet w najbardziej wymagających warunkach i co najważniejsze, nie są zbyt drogim komponentem. Jakie jeszcze zalety mają tego typu elementy?

Warto pamiętać, że druty kanthal także charakteryzują się wysoką temperaturą pracy ciągłej, która wynosi 1425 stopni Celsjusza. Druty oporowe wykonane z tego typu materiału można z powodzeniem zastosować wszędzie tam, gdzie konwencjonalne metody zawodzą. Należy zwrócić uwagę na fakt, że bardzo często w tak wymagających środowiskach mamy do czynienia z deformacją drutu oporowego, ale może wystąpić również na skutek wysokiej temperatury korozja termiczna. Tego typu zjawisko objawia się między innymi łuszczeniem się zwojów czy też ubytkiem warstwy tlenkowej. Dlatego doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku jest zastosowanie wysokiej jakości drutów oporowych kanthal, które są wręcz niezastąpione w bardzo wielu przypadkach. Jakie dokładnie zastosowanie mają tego typu produkty?

Zastosowanie drutów kanthal

Przede wszystkim jak już wcześniej wspomniano, tego typu druty oporowe stosuje się między innymi w urządzeniach oraz pozostałych produktach, które są obciążone bardzo wymagającym środowiskiem. Zastosowany drut oporowy musi być odporny na między innymi wysoką temperaturę oraz korozję, które mogą występować we wszystkich urządzeniach elektrycznych oraz innych, które stosowane są między innymi w gastronomii oraz kolejnictwie, a także motoryzacji oraz automatyce. Ogólnie stosowane są także w pozostałych dziedzinach w przemyśle, ponieważ drut oporowy kanthal wykonany jest z bardzo odpornego na wiele czynników stopu. Na rynku można spotkać tego typu produkty o bardzo zróżnicowanych długościach oraz średnicach. Dzięki temu bez problemu dopasujemy drut oporowy wysokiej jakości do naszego urządzenia. Jest to bardzo popularne rozwiązanie, po które sięga coraz więcej osób.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena