Umywalka jest praktycznym elementem wyposażenia łazienki, ale dopełnia również estetykę wnętrza. Producenci oferują rozmaite warianty, dzięki czemu łatwo ją dopasować do każdego stylu aranżacji. Jedno z modnych rozwiązań stanowi umywalka nablatowa prostokątna. Dlaczego warto z niej skorzystać?

Data dodania: 2021-07-26

Wyświetleń: 561

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Prostokątna umywalka nablatowa w aranżacji łazienki – na co zwrócić uwagę?

Umywalka nablatowa w aranżacjach nowoczesnych i klasycznych

Bogactwo ornamentów i przepych w nurtach aranżacyjnych XIX wieku stały się impulsem do rozwoju przeciwstawnego stylu, cechującego się prostotą form. Styl nowoczesny skupia się na praktycznym wymiarze urządzania wnętrz i wykorzystuje geometrię kształtów. Dlatego umywalka nablatowa prostokątna doskonale wpisuje się w tę koncepcję. Model w tradycyjnej bieli pasuje do odcieni bieli, szarości i czerni, które są wykorzystywane w nowoczesnych aranżacjach. Odpowiednio dobrane oraz rozmieszczone oświetlenie podkreśla efektowność pomieszczenia urządzonego w minimalistyczny sposób. Warto zadbać o to, aby umywalka prostokątna nablatowa, wraz z umieszczonym nad nią lustrem, została dobrze oświetlona, ponieważ jest to strefa łazienki, z której w ciągu dnia korzysta się kilkakrotnie.

Przestrzeń wokół umywalki – praktyczne wskazówki

Strefa umywalkowa to cała przestrzeń wokół umywalki, która musi być dostosowana do potrzeb użytkowników. Umywalka wpuszczana w blat zajmuje część przestrzeni pod nim, przez co ogranicza miejsce w szafce. Za to  prostokątna umywalka nablatowa znajduje się bezpośrednio na blacie, co sprawia, że w szafce pod nim możesz pomieścić więcej rzeczy. W momencie projektowania łazienki zastanów się nad rozmieszczeniem najdrobniejszych elementów, aby przestrzeń wokół umywalki była estetyczna i praktyczna. Zastanów się, gdzie będziesz wieszać ręczniki, i gdzie postawisz dozownik na mydło. Niezwykle ważną kwestią jest określenie wymiarów blatu, ponieważ do niego musi być dostosowana umywalka nablatowa prostokątna. Jej wymiary są tak samo istotne. Od ścian bocznych powinna być oddalona o co najmniej 20 cm. Gdy decydujesz się na dwie umywalki, odstęp między nimi powinien wynosić przynajmniej 25 cm. Zwróć uwagę na wysokość usytuowania umywalki. Wszyscy użytkownicy powinni czuć się komfortowo, gdy z niej korzystają, dlatego należy uwzględnić ich wzrost. Według ogólnych założeń odległość od podłogi do górnej krawędzi umywalki nie powinna być mniejsza niż 85 cm.

 

Umywalki nablatowe w małych łazienkach

W łazienkach o niewielkim metrażu z powodzeniem można stosować umywalki nablatowe prostokątne. Doskonale sprawdzają się modele z cienkim rantem, takie jak na stronie https://grupamo.pl/super-slim-60/, ponieważ cała ich powierzchnia jest użytkowa. Umywalki z cienkim rantem zapewniają komfort i nie przytłaczają wnętrza.

Estetyka prostokątnych umywalek nablatowych

Prostota i elegancja to główne cechy, którymi charakteryzuje się prostokątna umywalka. Producenci oferują małe oraz duże umywalki nablatowe o prostokątnej formie, co umożliwia dopasowanie do każdego pomieszczenia. Lekkość linii i minimalistyczny styl sprawiają, że umywalki prostokątne nablatowe pasują nie tylko do nowoczesnych i klasycznie urządzonych łazienek.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena