Urządzenia i pojazdy mechaniczne ulegają zużyciu z biegiem czasu. Konieczna jest wtedy renowacja lub wymiana zużytych elementów. Dotyczy to zarówno często używanych maszyn budowalnych, jak i tych, które stosuje się sporadycznie. Niestety niektóre części tracą swoje właściwości z biegiem czasu i czynników zewnętrznych niezależnie od tego, jak mocno są eksploatowane. 

Data dodania: 2021-06-23

Wyświetleń: 406

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Części do maszyn budowlanych JCB - gdzie je kupić i ile kosztują?

Dlatego tak ważnym jest, aby przeprowadzać prace konserwatorskie na wszystkich maszynach budowalnych JCB niezależenie od stopnia ich zużycia. Regularna wymiana części do maszyn JCB zapewni długotrwałą i bezawaryjną pracę. Zapobiegnie również nawarstwianiu się problemów z urządzeniami. Gdzie jednak kupuje się części do maszyn marki JCB? Czy elementy wymienne podlegające zużyciu są drogie? Czy można w jakiś sposób obniżyć cenę napraw maszyn budowlanych?

Dlaczego regularna konserwacja i wymiana części do maszyn budowlanych JCB jest tak istotna?

Każdy sprzęt ulega zużyciu. Nawet wiodący producent maszyn budowlanych, jakim jest JCB zakłada, że pewne elementy urządzeń zużywają się szybciej, a inne wolniej. Praca z niesprawnymi częściami może doprowadzić do uszkodzeń drogiego sprzętu budowlanego. Co więcej nie tylko zużyta część może zawieść. Może ona również spowodować uszkodzenia w całym układzie. Dlatego lepiej wymieniać elementy regularnie. Dotyczy to zarówno części mechanicznych, jak i ogumienia czy płynów eksploatacyjnych. Dzięki zastosowaniu regularnej konserwacji maszyny budowlane nie będą musiały podlegać długotrwałym naprawom. Lepiej wyłączyć maszynę z użytkowania na kilka minut lub godzin, aby zmienić części niż na kilkanaście dni z powodu dużej awarii. Regularna konserwacja i wymiana części do maszyn marki JCB jest zatem bardzo ważna. Pomaga nie tylko zachować urządzenie w dobrym stanie technicznym, ale również zapewnia, że pracująca maszyna będzie przynosiła wymierne zyski finansowe firmie.


Gdzie kupić części dobrej jakości, które posłużą dłuższy czas?

Posiadając maszynę budowlaną marki JCB zazwyczaj otrzymuje się informację o autoryzowanych sprzedawcach części eksploatacyjnych, renomowanych serwisach specjalizujących się w tym typie urządzeń. Zdarza się jednak, że przedsiębiorstwo zatrudnia własnego mechanika do wykonywania prac konserwatorskich i drobnych prac naprawczych. Wtedy zakup części spada na jego głowę, lub też osobę decyzyjną - właściciela przedsiębiorstwa. Czy wyszukanie potrzebnych części w wyszukiwarce wystarczy, aby wybrać solidny element? Lepiej przed zakupem przeczytać opinie o sklepie, dowiedzieć się, jaki jest czas realizacji, a w razie potrzeby nawet zadzwonić i dopytać czy części są oryginalne. Należy również pamiętać, aby zamawiać z miejsc, w których wysyłka jest bardzo szybka - każde wyłączenie maszyny budowlanej z pracy opóźnia wykonywanie zleceń i przynosi przedsiębiorstwu straty. Dlatego ważny jest nie tylko producent danych części do maszyn budowlanych JCB, ale również ten, kto je dystrybuuje.


Jak kształtują się ceny części do maszyn JCB? Czy zawsze należy wybierać najtańsze elementy?

Ceny części do maszyn marki JCB są różne w zależności od dostawcy. Jest to spowodowane wieloma czynnikami. Są to:

*oryginalność części,
*marża narzucona przez dystrybutora,
*koszt dostawy,
*jakość elementów,
*wynegocjowane zniżki.

Dzięki temu ceny mogą się różnić również w zależności od osoby zamawiającej i jej zdolności do targowania ceny. Różnica cenowa dla jednej części może być znacząca. Dlatego to ważne, by rozeznać się w ofercie. Przydatnym narzędziem do wyboru najlepszej opcji, dopasowanej do możliwości finansowych może być arkusz kalkulacyjny. Dzięki temu można wypisać możliwe do osiągnięcia ceny u poszczególnych dostawców. Po porównaniu ceny można posortować wyniki sprawdzając jakość produktów u poszczególnych dostawców. Nie zawsze warto wybierać najtańsze części do maszyn JCB. Zdarza się, że części są niezbyt dobrej jakości lub wysyłka oferowana przez dostawcę jest bardzo droga, Dlatego zawsze warto porównać również koszt ostateczny. Jeśli samodzielnie nie konserwuje się urządzenia, warto zapytać zatrudnionego mechanika o preferowane cechy części. Wtedy konserwacja będzie przebiegała w sposób szybki i bezproblemowy. Dlatego też to nie cena powinna być najważniejszym kryterium. Czasem lepszym wyborem jest część, która jest lepszej jakości i posłuży przez dłuższy czas. Zdarzają się również sklepy gdzie części są tanie ale koszt ekspresowej przesyłki przewyższa różnicę w cenie. Wybór odpowiedniej części wymaga zatem poświęcenia chwili czasu tak, aby decyzja była słuszna.


Jak zmniejszyć koszty eksploatacji maszyn marki JCB?

W każdym przedsiębiorstwie głównym celem jest osiąganie zysków. Zyski obniżane są przez wysokie koszty. Także eksploatacja maszyn budowlanych jest jednym z kosztów. Sprawienie by były one niższe nie jest jednak zbyt trudne. Przydatnym narzędziem jest karta kontroli pojazdu. Pracownik korzystający danego dnia z maszyny zapisuje zużyte paliwo, płyny eksploatacyjne i części. Również pracownik, którego zadaniem jest konserwacja maszyny zapisuje kiedy i jakie prace zostały wykonane. Dzięki temu można zaplanować na dłuższy okres przeprowadzanie napraw. Pracująca maszyna to maszyna generująca dochód przedsiębiorstwa. Dlatego dobrze zaplanowane konserwacje minimalizują czas, jaki maszyna jest unieruchomiona - nie przynosi przychodu i jest jedynie kosztem organizacji. Dokładny terminarz pracy z maszyną również jest przydatnym narzędziem - pozwala uniknąć sytuacji, gdy jest ona potrzebna w dwóch miejscach jednocześnie.

Partnerem artykułu jest firma Top Service, oferująca części do maszyn budowlanych JCB - http://topservice-24.pl/pl/czesci-do-maszyn/21-jcb

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena