Większość firm budowlanych uznaje wyższość niskiej ceny nad wysoką jakością, co stanowi jedną z największych pułapek w branży remontowo-budowlanej. Część przedsiębiorców pada ofiarą agresywnego marketingu, który zdaje się przybierać na sile z roku na rok. 

Data dodania: 2021-08-04

Wyświetleń: 591

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dlaczego warto kupować urządzenia budowlane wysokiej klasy?

Warto tym samym zachować zdrowy rozsądek i podjąć decyzję o zakupie urządzenia budowlanego, często w bardzo wysokiej cenie, które zapewni optymalną moc i wydajność przy jak najniższych nakładach finansowych. Zadanie okazuje się jednak znacznie trudniejsze, niż można przypuszczać.

Wpływ narzędzi na funkcjonowanie firmy budowlanej

Narzędzia budowlane mają fundamentalny wpływ na funkcjonowanie danej firmy budowlano-remontowej, której zarobki są uzależnione od zastosowania konkretnych urządzeń dedykowanych do jednego rodzaju pracy. Z reguły są to narzędzia np. do obróbki betonu lub cięcia metalu i innych mediów, a także zagęszczarki do gruntu czy pompy lub też przecinarki jezdne. Z reguły podjęcie się konkretnych prac budowlanych wymaga zastosowania jednego rodzaju urządzenia, które umożliwia ich realizację w krótkim wyznaczonym czasie i przy minimalnym nakładzie pracy ręcznej. Awaria narzędzia lub jego przedwczesne wyeksploatowanie czy też zbyt niska wydajność w stosunku do oczekiwań może sprawić, że wykonanie danej roboty stanie się nieopłacalne, a nawet niebezpieczne.

Koszty konserwacji i użytkowania maszyn budowlanych

Podstawowy wpływ na opłacalność zakupu maszyny budowlanej mają koszty jej użytkowania. Wielu początkujących przedsiębiorców nie zwraca na ten aspekt odpowiedniej uwagi, przez co inwestują bardzo duże pieniądze firmowe w urządzenie, które pozostanie w większości niewykorzystane lub koszty jego użytkowania przewyższają potencjalne zarobki. Warto określić między innymi moc danej maszyny i dostosować ją do oczekiwań. Zbyt mocne urządzenia pozbawione funkcji płynnej kontroli obrotów lub wydajności mogą generować bardzo wysokie koszty ich zasilenia energią elektryczną bądź paliwem, a ich transport po placu budowy może wymagać zastosowania wyspecjalizowanych pojazdów. Nie zawsze wysoka moc równa się wyższej wydajności. Duże straty wynikające z zastosowania zbyt mocnych podzespołów mogą całkowicie zlikwidować zarobki wynikające z ich zastosowania.

Istotne są także bieżące koszty użytkowania oraz konserwacji i ewentualnych napraw. Sprzęt budowlany jest z reguły bardzo intensywnie użytkowany, dlatego wymaga się od niego całkowitej bezawaryjności, niezawodności i niewielkiego wysilenia elementów napędowych. Produkty niskiej klasy mają wysilone silniki i nadwyrężone układy jezdne, które generują dodatkowe koszty napraw i konserwacji. Co więcej, wiele z nich zostało objętych “wirtualną” gwarancją, która nie obejmuje większości standardowych uszkodzeń wynikających ze standardowego użytkowania.

Nie bez znaczenia jest także odpowiedzialny dostawca sprzętu budowlanego

Aby jednak sprzęt budowlany mógł spełnić wszelkie oczekiwania nabywcy, powinien być także oryginalny i pochodzić od zaufanych dostawców, takich jak marka https://norwit.pl/. Wszystkie urządzenia znajdujące się w ofercie sklepu Norwit.pl są w pełni nowe i objęte wieloletnią gwarancją, a przy tym także dostępne w korzystnej cenie zakupu. Co więcej, w sklepie znajdziemy wyłącznie wyspecjalizowany i wyselekcjonowany sprzęt producentów doskonale znanych na rynku budowlano-remontowym już od wielu lat, które zawsze stanowią optymalny zakup i zapewniają spełnienie wszelkich oczekiwań współczesnych przedsiębiorców. Ponadto parametry techniczne wszystkich urządzeń są w pełni zgodne ze stanem faktycznym. Wielu nieznanych producentów określa moc swoich urządzeń w zbyt optymistyczny sposób, przez co firmy budowlane w trakcie ich użytkowania z pewnością spotkają się ze zbyt niską wydajnością i efektywnością ich pracy w stosunku do oczekiwań.

fot. materiały prasowe

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena