Najbardziej powszechną metodą przyjmowania kannabinoidów jest palenie suszu medycznej marihuany. Pacjenci, którym zapach dymu nie odpowiada, lub wolą unikać szkodliwych skutków wdychania toksyn, coraz częściej interesują się waporyzacją. Inhalatory do suszu, czyli waporyzatory, to urządzenia do ekstrakcji kannabinoidów, których przewaga nad tradycyjną metodą konsumowania konopi jest olbrzymia. 

Data dodania: 2021-06-16

Wyświetleń: 394

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Waporyzatory do suszu umożliwiają bezdymną terapię konopną

Użytkownikom oferują bezdymną inhalację aktywnych związków roślinnych oraz dokładniejsze wykorzystanie kannabinoidów.

Czym są waporyzatory?

Waporyzatory konopi to inhalatory podgrzewające susz roślinny, które uwalniają bezdymne opary z mieszanek ziołowych. To najczęściej elektryczne urządzenia do cieplnej ekstrakcji aktywnych składników. Sercem vaporizera jest komora, w której umieszcza się surowiec. Tam następuje grzanie ziół i produkcja roślinnych oparów. Wykonany z bezpiecznych materiałów zbiorniczek grzewczy jest gwarantem czystości vaporu i bezpiecznej inhalacji. Stal nierdzewna, szkło, ceramika i tytan na najczęściej stosowane w komorach waporyzatorów materiały, które pozwalają uzyskać wolną od toksyn parę.

Jak działają waporyzatory do suszu?

Urządzenia do ziołowej inhalacji wykorzystują dwie podstawowe metody ekstrakcji cieplnej. Kondukcyjny nagrzew podnosi temperaturę suszu bezpośrednio w komorze, co powoduje uwalnianie pary o intensywnym aromacie. Bardziej nowoczesne modele ogrzewają susz pośrednio, na zasadzie konwekcji - strumień ciepłego powietrza przenika przez nagromadzone w komorzy zioła, wydobywając cenne kannabinoidy.

Opary uzyskiwane za pomocą waporyzatorów to pozbawiona substancji smolistych mgiełka, którą wdychają pacjenci. Ma ona przyjemny, naturalny zapach i wolna jest od szkodliwych substancji, których produkcja towarzyszy spalaniu suszu. Pożądane związki nie marnują się, jak podczas spalania ziół, a pacjenci mogą oszczędniej wykorzystywać medyczne konopie.

Odmiany i typy waporyzatorów

Waporyzatory dzielimy na elektryczne oraz manualne, ogrzewane zewnętrznym źródłem ciepła (np. grzałka indukcyjna). Większość dostępnych w sprzedaży modeli należy do grupy elektrycznych inhalatorów. Istnieją stacjonarne urządzenia podłączane do prądu oraz ich przenośne odpowiedniki zasilane wbudowanymi akumulatorami. Dodatkowo, vaporizery różnią się typem grzania - występują konwekcyjne i kondukcyjne systemy grzania oraz hybrydowe połączenie obu metod ekstrakcji. Każdy rodzaj urządzenia ma swoje mocne strony i może wymagać specyficznej techniki wykonywania wdechu, dlatego istotne, aby dopasować sprzęt do własnych upodobań.

Sklepy z waporyzatorami

Najlepszym miejscem na zakup sprzętu do inhalacji suszu są witryny internetowe poświęcone tematyce waporyzacji. Znaleźć tam można nie tylko największy wybór modeli, ale też recenzje i porównania konkretnych modeli oraz cały stos przydatnych informacji na temat bezdymnej inhalacji ziołowej. Strony internetowe, jak sklep vaporroom.pl oferują pomoc w wyborze sprzętu i informują o zaletach wybranych waporyzatorów. Aby dokonać trafnego wyboru, warto skorzystać z porady doświadczonych osób.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena