Psychoterapeuci mają pełne ręce pracy, bo to oni poświecają najwięcej czasu swoim pacjentom. Konsultacja psychologiczna ma na celu postawienie diagnozy, natomiast psychoterapeuta leczy pacjenta długoterminowo za pomocą rozmowy.

Data dodania: 2021-05-25

Wyświetleń: 552

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak wybrać psychoterapeutę?

Kiedy trzeba zgłosić się po pomoc...

Niektórym osobom psychoterapia kojarzy się z leczeniem osób chorych psychicznie. Owszem, jest w to prawda, ale do psuchoterapeuty przychodzą pacjenci z różnymi  problemami. Są to np. depresje, nerwice, nieśmiałość, nieumiejętność radzenia sobie z codziennością, kłopoty zawodowe czy w końcu problemy małżenskie i wychowawcze. Na konsultacje zgłaszają się pacjenci w różnym wieku, którzy bardzo często szukają jedynie krótkoterminowego wsparcia osoby kompetenetnej. Dzięki psychoterapii poprawia się jakość życia pacjenta, który zaczyna panować nad emocjami. Rozumie je oraz rozpoznaje swój problem. 

Wybierz odpowiedniego specjalistę

Psychoterapueci kończą różne szkoły, dlatego prowadzą leczenie za pomocą konretnych technik terapeutycznych. Zanim więc wybierzesz specjalistę, dopytaj o każdy, nawet najmniejszy szczegół terapii. Jeśli poszukujesz kogoś, kto poprowadzi Cię na drodze samorozwoju i wzrostu duchowego, wybierz psychoterapeutę działającego w nurcie humanistycznym. Taki specjalista będzie patrzył na Ciebie holistycznie, czyli w czasie leczenia zwróci uwagą na stan umysłu, na ciało, jak i na ducha. Natomiast jeśli domyślasz się, że Twój problem tkwi w przeszłości (np. w dziciństwie czy latach młodzieńczych), skorzystaj z psychoanalizy. Takie leczenie uwzględni wpływ przeszłych wydarzeń na obecne trudności pacjenta w codziennym życiu.

Wizyty online - idealne rozwiązanie dla zapracowanych

W wielu gabinetach psychoterapeutycznych prowadzone są konsultacje online. Dlaczego warto z nich skorzystać? Przede wszystkim taka forma kontaktu z psychoterapeutą jest niecoeniona dla osób nieśmiałych i tych, które wstydzą się mówić o swoich problemach. Zawsze nieco lepiej prowadzić rozmowę z osobą przez Internet, niż wybrać się na konsultację stacjonarną. Drugi pozytywny aspekt takich spotkań to oszczędność czasu. Nie trzeba dojeżdżać na miejsce, a wystarczy włączyć komputer i usiąść wygodnym fotelu. Zaciszsze swojego domu pozwoli na przeprowadzenie głębszej rozmowy dzięki rozluźnieniu emocji pacjenta. Co więcej, konsultacje online przeznaczone są dla osób, które dużo podróżują. Dla nich to duże udogodnienie, aby spotykać się ze swoim specjalistą online z różnych miejsc. Nie trzeba martwić się, że wyjazd stanie się przeszkodą w kolejnej romowie ze swoim psychoterapeutą.

Nie wiesz kogo wybrać, skorzystaj z bezpłatnych konsultacji

Sporo placwek prowadzących psychoterapię oferuje darmowe konsultacje online. Dzięki tej formie kontaktu na wstępnej rozmowie pacjent zapoznaje się z ofertą i ma możliwośc wyboru specjalisty. Osoba prowadząca rozmowę na podstawie krótkiego wywiadu zaproponuje najlepsze rozwiązanie dopasowane do konkretnej osoby i jej problemu. Taką konsultacje przeprowadza m.in. gabinet PsychoCare. W celu umówienia się wystarczy zadzwonić, wyełnić formularz kontaktowy lub napisać maila, aby uzyskać odpowiedź na postawione pytanie.

Warto zainteresować się wizytą u psychoterapeuty wtedy, kiedy problem nie stał się jeszcze paraliżujący. Wtedy wystarczy najczęsciej kilka rozmów, aby rozwiązać trudności i zacząć żyć w większym komforcie psychicznym.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena