Otwierając sklep spożywczy, wiemy, że dział ze świeżymi owocami i warzywami jest jego istotną częścią. Jak urządzić stoisko warzywno-owocowe? Służą do tego regały, wyspy, stojaki i kosze. Podpowiadamy, czym się różnią i które meble wybrać w zależności od wielkości sklepu.

Data dodania: 2021-05-24

Wyświetleń: 742

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Otwierając sklep spożywczy, wiemy, że dział ze świeżymi owocami i warzywami jest jego istotną częścią. Jak urządzić stoisko warzywno-owocowe? Służą do tego regały, wyspy, stojaki i kosze. Podpowiadamy, czym się różnią i które meble wybrać w zależności od wielkości sklepu.

Regały i gondole warzywno-owocowe

Podstawowym wyposażeniem działu z jarzynami są regały na warzywa i owoce oraz wyspy. Dlaczego podstawowym? Ponieważ mają takie rozmiary, że mieszczą większą ilość świeżego towaru. Najczęściej w sklepach spotykamy metalowe regały przyścienne. Są one przystosowane do ustawiania na półkach plastikowych skrzynek z owocami i warzywami. Materiał, z jakiego są wykonane, zapewnia stabilność regałów obciążonych skrzynkami. Lekko skośne półki sprawiają, że Klienci dobrze widzą prezentowany towar. Panel oświetlenia zapewnia dodatkowe wyróżnienie, które można wykorzystać do promowania wybranych produktów. Natomiast panel lustra u góry regału tworzy efekt obfitości towarowej, który pozytywnie wpływa na decyzje zakupowe Klientów.

regał na warzywa i owoce

Warto pokusić się o wybór regału w nowoczesnej kolorystyce. Dawniej popularne były regały zielone, czyli kolor kojarzący się z naturą. Obecnie wśród regałów dominują stonowane barwy – biel i antracyt. Kolorystykę regału przełamią plastikowe skrzynki, które zwykle dostępne są w żywych kolorach.

Poza regałami metalowymi możemy rozważyć także zakup regału drewnianego. Może być to regał z klejonki, czyli drewna klejonego z kilku części. Co ważne, klejonka jest w pełni ekologiczna, a przy tym bardziej odporna na zniszczenia. Regał drewniany na stoisko warzywno-owocowe z pewnością pasuje do delikatesów ekologicznych.

Z kolei dwustronne gondole prezentują towar z różnych stron. Ze względu na konstrukcję, przeznaczone są do ustawienia w centralnej części sklepu. Z tego powodu polecane są do większych sklepów, z rozbudowanym działem warzywno-owocowym.

gondola modułowa na owoce i warzywa

Stojaki i kosze na warzywa i owoce

Wyposażeniem dodatkowym do regałów metalowych są stojaki i kosze. Stojak na warzywa i owoce do sklepu z technorattanu jest wykonany z materiału przypominającego wiklinę. Struktura plecionki pasuje do ekologicznych produktów.

Stojaki mogą być wielopoziomowe, prezentując towar w sposób „schodkowy”. Te bez kółek postawimy na ladzie, natomiast większe stojaki z kółkami postawimy samodzielnie. Możemy też wybrać kolor stojaków. Na przykład w kolorze wikliny lub wyróżniającym się, czarnym.

stojak na owoce na kółkach

W mniejszym sklepie stojaki bez kółek mogą być nawet głównym sposobem prezentacji produktów, na przykład na ladzie. Dodatkowy towar przechowywany jest wtedy na zapleczu, gdzie dostęp ma jedynie pracownik sklepu.

Poza stojakami do ekspozycji produktów mamy również zestaw koszy z technorattanu. Okrągłe i kwadratowe kosze na owoce i warzywa w ciemnobrązowym kolorze prezentują towar na samej górze. Dzięki różnym rozmiarom koszy możemy dobrać te pasujące do wielkości naszego działu.

dwa kosze na owoce i warzywa

Owoce i warzywa powinny być widoczne tak, aby Klient mógł przekonać się o ich świeżości i barwie. Jak widzimy, wyposażenie sklepu spożywczego lub warzywniczego dzięki odpowiednim meblom staje się różnorodne.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena