Początkujący odkrywcy i pasjonaci, zanim wyruszą "na łowy" w terenie powinni pomyśleć o kilku rzeczach. Po pierwsze, muszą zaznajomić się z miejscową historią, uzyskać wymagane dokumenty oraz zakupić dobry wykrywacz metali. Na rynku oferta tych ostatnich jest spora. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze?

Data dodania: 2021-02-23

Wyświetleń: 532

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wykrywacz metali dla odkrywców

Różne typy wykrywaczy

Niemalże w każdym z nas czai się natura odkrywcy. Wykrywacze metali to podstawowy sprzęt, w który powinni się zaopatrzyć się poszukiwacze. Dzięki nim można zlokalizować zakopane w gruncie bądź porzucone artefakty, takie jak monety, historyczne guziki, broń lub srebrna i złotą biżuterię.

Jednak, aby wykrywacz rzeczywiście służył pomocą, a nie był powodem irytacji badacza należy dobrze wybrać jego właściwości. I tak, wykrywacze najstarszego typu - dudnieniowe odchodzą w przeszłość z powodu swych licznych wad. Przydają się przy innych zastosowaniach, (np. w ochronie), lecz ich niewielki zasięg, wrażliwość na typ gruntu i zła stabilność nie predysponuje ich do roli sprzęty dla odkrywcy-pasjonata.

Należy w tym miejscu nadmienić, że wykrywacz metali dla początkujących powinien być tak dobry, jak sprzęt doświadczonego amatora poszukiwań. Warto zastanowić się nad wykrywaczem ze zbalansowaną cewka odbiorczą, który posiada najlepsze parametry pracy lub impulsowym z jedna cewką, który najlepiej radzi sobie w wykrywaniem żelaznych przedmiotów, jednak wymaga pewnej wprawy w prowadzeniu.

Na co zwrócić uwagę

Przede wszystkim powinno się zwracać uwagę na funkcje, z których najczęściej będziemy korzystać. Jeśli chodzi tryby pracy, to najlepiej sprawdza się wykrywacz z możliwością przełączania pomiędzy trybem dynamicznym a statycznym. Dla początkujących lepsza okaże się pewnie praca w trybie dynamicznym, z racji zaniechania potrzeby częstej regulacji ustawień. Mimo to, warto wybrać także możliwość przełączania na tryb statyczny, w którym istnieje możliwość scharakteryzowania przedmiotu, który został znaleziony.

Jaki wykrywacz metali kupić, kiedy jest się nastawionym na konkretne poszukiwania? Dobrze, by był zaopatrzony w funkcję trybów dyskryminacji. Sygnalizacja wykrycia artefaktów z różnych metali zależy wtedy od ustawień. W skrócie oznacza to, że inny rodzaj sygnału będzie przyporządkowany przedmiotom żelaznym, inny, modulowany, będzie pochodził z różnych typów metali kolorowych.

Na koniec zasilanie

Niedocenianym elementem, który często decyduje o przydatności wykrywacza jest kwestia zasilania. Parodniowe wyprawy w teren poszukiwań wymagają intensywnego poszukiwania i długiej penetracji potencjalnych "skarbonośnych" gruntów. Warto zatem zwrócić uwagę na pojemność baterii bądź ogniw, lecz także ciężar tego komponentu, by nie tylko sprzęt, lecz także ramiona nie odmówiły posłuszeństwa w poszukiwaniach.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena