Piękne usta stanowią kluczowy element wyglądu, znacznie wpływając na postrzeganie atrakcyjności całej sylwetki. Dopóki nie ma z nimi problemów, nie zwraca się większej uwagi na tą część ciała. Gdy jednak wargi popękają i stracą urodę, nie tylko staną się brzydkie, ale również przyczynią się do sporych dolegliwości. Co powoduje zimowe pierzchnięcie ust i jak się tym bronić?

Data dodania: 2021-02-08

Wyświetleń: 442

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Pomadka do ust w sztyfcie - sposób na ochronę warg podczas zimowych mrozów

Pomadka do ust - sposób na spierzchnięte usta

Z nadejściem zimy wargi zostają poddane działaniu silnych czynników atmosferycznych i nagłym zmianom temperatur. Na dworze nieosłonięte usta narażone są na wpływ silnego wiatru, mrozu i promieni słonecznych. Z kolei po wejściu do pomieszczenia zziębnięte wargi zetkną się nagle z bardzo suchym powietrzem. W mieszkaniach ogrzewanych kaloryferami panuje zwykle bardzo niska wilgotność powietrza, która prowadzi do szybkiego wysuszania tkanek, jeśli nie chroni ich pomadka do ust.

W tak trudnych warunkach wrażliwa skóra ust nie poradzi sobie z wyzwaniem i z czasem wargi staną się spierzchnięte i brzydkie, a delikatne tkanki popękają i zaczną krwawić. To nie tylko kwestia estetyki, gdyż podrażnione usta pieką, szczypią i bolą, a pęknięcia sprawiają, że nietrudno o infekcję. Warto więc zadbać o wargi zanim dojdzie do ich uszkodzenia.

Ochrona ust przed pękaniem i pierzchnięciem

Przed wyjściem bezwzględnie należy chronić buzię, aby zabezpieczyć wargi przed wpływem czynników atmosferycznych. Praktyczna pomadka do ust w sztyfcie pomoże odizolować usta od wiatru i mrozu, jeśli będzie się z niej regularnie korzystać. Podczas pobytu na dworze trzeba często nakładać kosmetyk, aby osiągnąć najlepsze rezultaty. Pomadkę stosuje się jeszcze w domu, a potem aplikuje ponownie, gdy tylko można. Koniecznie trzeba jej użyć, jeśli usta zaczynają szczypać.

Również przebywając w pomieszczeniach należy co jakiś czas używać sztyftu, gdyż pomadka do ust chroni je przed wysuszeniem we wnętrzach z centralnym ogrzewaniem. Warto także posmarować wargi kosmetykiem przed snem, żeby odżywcze substancje pomogły w regeneracji tkanek przez noc. Wysokiej jakości preparat zawiera pożyteczne składniki naturalne, które izolują skórę od mrozu, nawilżają ją i pomagają w odnowie i wzmocnieniu komórek na wargach.

Na rynku klienci znajdą zarówno kosmetyki organiczne w sztyfcie, smakowe pomadki do ust z olejkami i wyciągami ziołowymi, jak i specjalistyczne kremy z witaminami. Warto więc wybrać odpowiedni preparat i nosić go przy sobie, gdyż tylko częsta aplikacja odżywki pomoże ochronić wargi przed trudnymi zimowymi warunkami. Regularnie stosowana pomadka do ust sprawi, że nawet zimą zadbane wargi będą wyglądać atrakcyjnie i zdrowo.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena