Gin to popularny w krajach anglosaskich napój wysokoprocentowy o charakterystycznym posmaku jałowca. Trunek wynaleziony w XVII wieku na terenie dawnych Niderlandów stanowi świetną bazę do wielu koktajli takich jak Dry Martini czy Blue Lagoon. Na wielki ekranie pił go sam Agent Jej Królewskiej Mości! 

Data dodania: 2021-02-02

Wyświetleń: 644

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Popularne drinki z ginem – sprawdź nasze propozycje!

Po gin chętnie sięgają jednak nie tylko członkowie służb wywiadowczych i mieszkańcy Wysp Brytyjskich. Zastanawiasz się, z czym najlepiej go podawać? Podpowiadamy, jak przygotować 5 prostych drinków na bazie ginu.

Jak pić gin?

Choć uważa się, że gin to specjalność Anglików, obecnie produkowany jest na całym świecie: od Włoch po Meksyk, Brazylię, a nawet Japonię. Największą popularnością cieszą się dwa rodzaje: Dry gin oraz London dry gin. Mimo że tradycyjny gin jest bezbarwny, na rynku można znaleźć także wielobarwne trunki, których kolor to zasługa m.in. owoców cytrusowych. Do włoskich trunków często dodaje się sycylijskie pomarańcze lub skórki grejpfrutów, które sprawiają, że napój nabiera krwistoczerwonej lub delikatnie różowej barwy. Z kolei japoński gin oddaje charakter miejsca, z którego pochodzi. W destylarni w Kioto powstają trunki z dodatkiem popularnych w Kraju Kwitnącej Wiśni roślin takich jak ziarna japońskiego pieprzu, japoński cyprys czy bambus.

Gin ze względu na cierpki posmak jałowca zazwyczaj łączony jest z różnymi dodatkami: napojami gazowanymi, sokami owocowymi, syropem cukrowym, cytrusami lub wermutem. Kluczowy jest dobór odpowiednich składników i zachowanie właściwych proporcji, które nieco złagodzą gorzkawy smak jałowcówki. Najpopularniejsze koktajle z ginem można z łatwością przygotować w domu z użyciem shakera lub bez.

5 prostych drinków z ginem w roli głównej

  1. Dry Martini

Do przygotowania tego koktajlu potrzebne będzie 60 ml ginu, 15 ml wermutu oraz kostki lodu. Do drinka możesz dodać sparzoną skórkę z cytryny lub oliwki nabite na wykałaczkę. Można przez chwilę poczuć się jak Agent 007!

  1. Blue Lagoon

To efektowny drink o charakterystycznej, niebieskiej barwie. Do jego wykonania potrzeba 40 ml ginu, 10 ml pomarańczowego likieru Blue Curaçao oraz 100 ml napoju gazowanego typu Sprite i oczywiście kostek lodu. Drink możesz udekorować owocami cytrusowymi. Efekt robi wrażenie!

  1. Negroni

To jeden z najpopularniejszych drinków przygotowywanych na bazie ginu. Do szklanki wkładamy lód, a następnie wlewamy 40 ml ginu, 40 ml wermutu, 40 ml Campari oraz 10 ml mineralnej wody gazowanej. Wystarczy wymieszać i gotowe!

  1. John Collins

Do wykonania tego drinka potrzeba: 40 ml ginu, soku wyciśniętego z całej cytryny, 20 ml syropu cukrowego, kostek lodu oraz 50 ml wody gazowanej. Drink najlepiej przygotować w shakerze i podawać z plasterkiem cytryny.

  1. Gin z Colą

To jeden z najprostszych koktajli na bazie ginu. 50 ml ginu, sok wyciśnięty z całej limonki oraz lód wrzucamy do shakera. Uzupełniamy 50 ml napoju typu Coca-Cola i podajemy z plasterkiem limonki.

Więcej informacji na temat ginu możesz znaleźć na stronie: https://dunder.store/kategoria-produktu/gin/

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena