Prefabrykowane zbrojenia budowlane, gdzie je zamówić? Dynamiczny rozwój branży budowlanej zwiększa zapotrzebowanie m.in. na materiały stalowe. Inwestorzy i wykonawcy szukają nowych rozwiązań, przyspieszających prace. Wiele przedsiębiorstw, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, oferuje zbrojenia prefabrykowane, czyli gotowe elementy gięte i cięte na wymiar. 

Data dodania: 2021-01-26

Wyświetleń: 378

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Prefabrykowane zbrojenia budowlane, gdzie je zamówić?

Dowiedz się, jakie korzyści wynikają z zastosowania tego typu rozwiązania. Gdzie zamówić zbrojenia prefabrykowane?

Zbrojenie fundamentów, stropów i elementów nośnych

Zbrojenie jest jednym z najważniejszych etapów prac budowlanych. Dobrze wykonane zapewnia wytrzymałość, stabilność oraz żywotność całej konstrukcji. Zapobiega też odkształceniom i spękaniom powodowanym przez nacisk budynku.

Do zbrojenia stropu i fundamentów wykorzystuje się stalowe siatki i pręty żebrowane, które umieszcza się w betonie konstrukcyjnym. Poszczególne elementy łączy się za pomocą drutów, zgrzewania lub spawania. Zbrojenie główne wykonuje się ze stali klasy A-III. Pręty takie posiadają poprzeczne żeberka i układają się w tzw. jodełkę, są nachylone do żeber podłużnych pod kątem około 60º.

Zbrojenie nośne odpowiada zaś za podstawowe wzmocnienie konstrukcji i wymaga dużej precyzji podczas projektowania i wykonywania. W tym przypadku stosuje się stal klasy A-II. Pręty do zbrojenia nośnego mają na powierzchni ukształtowane 2 żeberka: podłużne, równoległe do długości pręta i poprzeczne, przebiegające pomiędzy żeberkami podłużnymi.

Zbrojenie tradycyjne a prefabrykowane - co lepsze?

W celu wykonania zbrojenia budowlanego w tradycyjny sposób wykorzystuje się stalowe pręty kupowane w wiązankach o średnicy 12, 14 lub 16 mm. Łączy się je za pomocą strzemion, które wykonuje się z prętów o średnicy ok. 6 mm oraz drutu wiązałkowego. Docinanie prętów do odpowiedniej długości, odginanie i łączenie odbywa się na placu budowy. Potrzebne są do tego specjalne narzędzia do skręcania zbrojenia.

Przejawem postępu technologicznego są zbrojenia prefabrykowane, które wykonuje się w zakładach. Przygotowywane są w sposób zmechanizowany za pomocą spawania. Metoda ta zapewnia tworzenie sztywnych i trwałych konstrukcji zbrojeniowych. Przedsiębiorstwa zapewniają też odpowiednią jakość materiałów, precyzję wymiarową i kontrolę nad procesem produkcji. Szacuje się, że zbrojenia prefabrykowane oszczędzają zużycie stali o ok. 5-10%.

Prefabrykacja stali zbrojeniowej ogranicza prace wykonywane na budowie, przyspiesza montaż elementów, a przez to zmniejsza nakład pracy i ilość zatrudnionych pracowników. Wpływa to korzystnie na czas i koszt realizacji inwestycji.

Zamów od producenta

JFK Group, jako jeden z wiodących producentów zbrojeń budowlanych w Polsce, specjalizuje się także w prefabrykacji stali. Firma posiada własną, dobrze wyposażoną zbrojarnię, która wykonuje konstrukcje stalowe z prętów o średnicy od 6 mm do 42 mm. 

Najnowocześniejsze maszyny takie, jak profesjonalne giętarki czy zaawansowane automaty zbrojarskie, pozwalają na wykonywanie każdego rodzaju zlecenia, od prostych siatek zbrojeniowych po zaawansowane zbrojenia prefabrykowane o wymaganych parametrach technicznych. Bazą zawsze jest najwyższej jakości stal klasy AIIIN (w gatunkach:  BST500S, RB500W, B500B, B500SP EPSTAL). Zbrojenia prefabrykowane (https://www.jfkgroup.pl/zbrojenia-budowlane/) wykonywane są na podstawie dostarczonych przez klienta rysunków technicznych i specyfikacji.

Produkcja zbrojeń prefabrykowanych w firmie JFK Group to nie tylko zautomatyzowany park maszynowy, ale także wykwalifikowana załoga specjalistów. Za produkcję odpowiadają doświadczeni zbrojarze i spawacze, natomiast monterzy realizują usługi stawiania gotowych konstrukcji zbrojeniowych bezpośrednio na placu budowy.

JKF Group to firma, która dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży i fachowej wiedzy oraz nowoczesnym maszynom gwarantuje wysoką precyzję w wykonywaniu zbrojeń prefabrykowanych oraz szybki czas realizacji projektów. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się na Śląsku, ale realizują zlecenia na terenie całej Polski. Firma zapewnia wyspecjalizowany transport oraz montaż prefabrykatów zbrojeniowych we wskazanym przez klienta miejscu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena