Maroko to niesamowity kraj, leżący na północy Afryki, gdzie w ciągu jednego dnia możemy znaleźć się w kilku strefach klimatycznych!  Kraj zaliczany jest jako jeden z najbezpieczniejszych i przyjaznych turystom krajów arabskich a Marokańczycy znani są ze swojej serdeczności i gościnności. 

Data dodania: 2020-12-05

Wyświetleń: 771

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Różne oblicza Maroka - Wycieczki objazdowe z CARTER®

Pomimo, że Królestwo Maroko oddziela od Europy jedyne 44 kilometry i Cieśnina Gibraltarska. nadal jest to kraj trochę nieodkryty i nieznany dla Europejczyka. Z Polski możemy dolecieć do nadmorskiego Agadiru bezpośrednio liniami czarterowymi lub rejsami liniowymi z 1 przesiadką do Marrakeszu, Rabatu bądź Casablanki.

Trudno opisać w kilkudziesięciu zdaniach ogrom atrakcji tego kraju i jego turystyczne walory. Maroko szczyci się 4 okazałymi królewskimi miastami jak: Marrakesz, Rabat, Meknes i Fez. Każde z nich posiada fascynującą i tętniącą życiem medinę, czyli stare miasto. Poza królewskimi miastami warto zwiedzić też położone nad Morzem Śródziemnym Tetuan, zwany też Białym Miastem z piękną starożytną starówką z siedmioma bramami, wpisaną na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Medyna w Tetuanie charakteryzuje się stylem andaluzyjskim, a położone dookoła niej budynki wzniesione na początku i w połowie XX w. są w stylu hiszpańskim.

Marrakesz – stolica turystyczna, artystyczna i golfowa mekka

Marrakesz, zwany też Czerwonym Miastem,  to kolebka kultury marokańskiej oraz najbardziej znane i popularne miasto w Maroko. To trzecie pod względem wielkości miasto w Maroko po Casablance i Rabacie. Marrakesz obfituje w różnorodną bazę hotelową, bardzo popularne są tzw. riads czyli odrestaurowane pałace w których obecnie znajdują się butikowych hotele w samym sercu starego miasta. Z kolei ociekające luksusem baśniowe hotele jak Selman, La Mamounia, Amanjena czy Royal Mansour to cudowne oazy gwarantujące wytchnienie w swych bujnych ogrodach. Na obrzeżach Marrakeszu znajdziemy kilka świetnych pól golfowych i fantastyczne ośrodki dla miłośników tego sportu jak np.: Fairmont Royal Palm położony w palmowym gaju.

Jeśli chcesz poczuć prawdziwy klimat Marrakeszu, musisz odwiedzić Plac Dżem el-Fna oferujący intrygujące pokazy zaklinaczy węży i połykaczy ognia, koncerty muzyki gnawa i bębniarzy, tańce brzucha czy tez sesje samozwańczych uzdrawiaczy -znachorów.

Największe i najdłuższe wydmy w Maroko - Erg Chebbi i Erg Chegaga

Jesienią i zimą najlepiej udać się w regiony pustynne Merzougi  na słynne wydmy Erg Chebbi, z dala od zgiełku marokańskich miast. Wydmy te osiągają 150 metrów - są one najwyższymi i najbardziej zjawiskowymi wydmami w Maroku. Niesamowicie fotogeniczne, pomarańczowo-żółte wydmy Merzouga skomponowane są  z ziarenek kwarcu, czemu zawdzięczają swój przepiękny kolor. Do wydm możemy się dostać pieszo, na wielbłądzie lub samochodem z napędem na 4 koła. Merzouga leży tuż przy granicy z Algierią i jest swego rodzaju bramą prowadzącą turystów na prawdziwą pustynięSpektakularny krajobraz wydm Erg Chebbi o jedno z najpiękniejszych miejsc w całym Maroku i zarazem unikat na światową skalę.

Zagora leży w dolinie rzeki Draa, niegdyś stanowiła istotny ośrodek handlowy na początku szlaku karawan, udających się przez Saharę do Mali. Możecie tam zobaczyć pozostałości oryginalnej XI wiecznej osady. Na dnie doliny wcinającej się w pustynie ujrzycie liczne uprawy palm daktylowych oraz liczne ksary i kazby. Udając się w głąb pustyni dojedziecie do Mhamidu i ujrzycie spektakularne, wielkie wydmy Erg Chegaga. Są one uważane za najdłuższe wydmy w Maroku. Dla podróżnych żądnych przygody organizowane są noclegi z kolacją na pustyni. Spędzanie tam jednej lub dwóch nocy jest wyjątkowym doznaniem, które na długo pozostanie w Waszej pamięci.

Południe Maroko - Góry Antyatlasu, Mały Marrakesz i olejek arganowy

Miedzy listopadem a kwietniem eksperci podróży z CARTER®  rekomendują Wam udać się w mało odwiedzany i niezadeptany region Antyatlasu. Otoczone murami majestatyczne warowne miasto Taroudant leży po południowej stronie Atlasu Wysokiego, co gwarantuje suchy i ciepły klimat.  Do wnętrza medyny prowadzi 7 bram, a 2 najciekawsze z nich to Bab Targhunt i Bab al-Kasba. Dzięki swoim murom obronnym podobnym do tych w Marrakeszu, nazywany jest często Małym Marrakeszem”. Taroudant słynie z garbarni i farbiarni skór, targu berberyjskiego i pięknego rękodzieła.

Góry Antyatlasu są najstarszym pasmem górskim w Afryce Północnej. Spektakularne krajobrazy zapierają dech w piersiach: tradycyjne wioski z glinianą architekturą, niespotykane formacje skalne oraz wysportowane kozy skaczące po czubkach drzew arganowych! Olej arganowy znany jako marokańskie ‘płynne złoto’ nadal pozyskiwany jest i produkowany tradycyjną metodą. To ważny produkt eksportowy dla regionu i jeden z najcenniejszych kosmetycznych i spożywczych olejków na świecie. Drzewa żyją średnio między 125 a 500 lat a pierwsze owoce wydają dopiero w wieku 40 - 60 lat. Uprawy arganu szacuje się na 800.000 ha, zlokalizowane w ekologicznie czystym środowisku, na obszarze wpisanym w 1998 roku na listę rezerwatów biosferycznych UNESCO. Region rozciąga się od nadmorskiej As-Suwajry nad Atlantykiem aż po Saharę na południu Maroka.

Maroko to niesamowity kraj pod względem bogactwa krajobrazów i różnorodności atrakcji turystycznych. To prawdziwa ‘perła w koronie’ krajów północy Afryki i atlantyckiego wybrzeża. Nieważne czy to jest Wasza pierwsza czy kolejna podróż powinna być ona bardzo dobrze zaprojektowana a zadanie to warto powierzyć profesjonalistom, którzy posiadają dużą wiedzę na temat kierunku, geografii, kultury i zakwaterowania. Biuro podróży CARTER® www.carter.eu już od 2003 roku zajmuje się w planowaniem luksusowych wycieczek objazdowych po Maroko. Wieloletnie doświadczenie i niezliczonych podróże do tego magicznego kraju powodują, że wycieczki są w stanie sprostać najbardziej wymagającym podróżnym. Przekazując Wasz jakże cenny czas w odpowiednie profesjonalne ręce macie nieomalże 100% pewność pięknego i bezstresowego wypoczynku,

Zapraszamy do kontaktu z biurem CARTER®. Osobisty doradca przygotuje idealnie dopasowaną wycieczkę po Maroko, która połączy najważniejsze atrakcje królewskich miast, Gór Atlasu i wybrzeża a także spełni wszystkie Wasze wymagania.

Zainspirowały Was luksusowe wczasy i egzotyczne wyprawy szyte na miarę do Maroko z CARTER? Serdecznie zapraszamy do kontaktu:

[email protected], 22 392 60 16/17,  www.carter.eu

https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena