Dawniej hasło „busy do Niemiec” kojarzyło się najwyżej z wyjazdem na saksy. Dziś już tak nie jest – coraz lepsze busy wożą pasażerów do rodziny, na wakacje, w sprawach służbowych. Co takiego się stało, że pokonały inne środki transportu?

Data dodania: 2020-11-29

Wyświetleń: 604

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Busem do Niemiec: coraz wygodniej i coraz bezpieczniej

Busy do Niemiec i gorsza alternatywa

Dlaczego miałbyś zastanawiać się nad wyjazdem do Niemiec busem? Po pierwsze dlatego, że nawet jeśli masz bardzo ekonomiczny samochód, to ceną busy do Niemiec wygrają w cuglach. Przy kilkorgu czy kilkunastu pasażerach na pokładzie po prostu wszyscy zapłacicie za paliwo, za pracę kierowcy, firma przewozowa zarobi, a i w portfelach pasażerów zostanie więcej. Weź pod uwagę choćby dodatkowe kosztu autostrad, które w busie do Niemiec też się elegancko dzieli na wszystkich pasażerów w cenie biletu.

Ten argument na pewno miał rację bytu przy wyjeździe do rodziny. A co z wyjazdami służbowymi? Tutaj przecież też rządzą samochody, chyba że od razu chciałeś lecieć samolotem. Kwestia ceny w tym ostatnim przypadku jest chyba oczywista, więc pomińmy ją milczeniem. A prestiż – cóż, nowoczesne busy do Niemiec w niczym nie przypominają starych i rozklekotanych rzęchów. To nowoczesne auta często wyposażone lepiej niż możesz sobie wyobrazić. Jedziesz wygodnie, niedługo, docierasz na miejsce wypoczęty. Aha, skoro już przy tym jesteśmy…

Door to door, czyli coś, z czym tylko bus da radę

Warto zaznaczyć, że zdecydowana większość poważnych busów do Niemiec realizuje przejazdy door to door, czyli wsiadasz z bagażami pod domem i wysiadasz bezpośrednio w punkcie docelowym. A spróbuj zrobić to własnym autem! To trudne, bo brak miejsc parkingowych, bo strefy wyłączone z ruchu dla pojazdów prywatnych, bo priorytet na drodze dla komunikacji zbiorowej i tak dalej.

Busy do Niemiec to rozwiązanie, które pozwala bez przeszkód dotrzeć w dowolne miejsce w Niemczech. Zgoda, są jakieś minimalne ograniczenia, ale patrząc na to ogólnie – tam, gdzie nie dostaniesz się busem, samochodem też będzie trudno, a poza tym są setki i tysiące lokalizacji, do których nie dojedziesz autem, a busem już tak.

Jest komfort, pakowność i bezpieczeństwo

Wiele firm przewozowych wymienia swoją flotę busów niemal w sposób ciągły. Najlepsze pojazdy obsługujące trasy do Niemiec mają dodatkową przestrzeń bagażową, więc możesz przewieźć cały swój sprzęt, kiedy jedziesz na narty, spore walizki przy wyjazdach rodzinnych i to wszystko z łatwością, z jaką zabierasz aktówkę, jadąc na spotkania biznesowe.

Pod względem bezpieczeństwa nowoczesne busy do Niemiec nie tylko nie ustępują samochodom osobowym, ale często je nawet przewyższają. To konstrukcje specjalnie zaprojektowane z myślą o przewozie osób, więc także komfort znacząco przewyższa doznania, które wiele osób pamięta z jazdy busem dziesięć lat temu.

Optymalna trasa dla każdego

Warto jeszcze zająć się jedną kwestią, która często jest podnoszona, kiedy pojawia się temat busów do Niemiec w modelu door to door. Otóż niektórym osobom wydaje się, że jeżdżąc w ten sposób, trzeba tracić mnóstwo czasu na dojazdy w poszczególne miejsca. I pewnie można by było tak zaplanować trasę, żeby tylko zahaczać o jakieś dworce, ale wtedy musisz samodzielnie dotrzeć w miejsce docelowe, co wcale nie potrwa krócej. A poza tym infrastruktura drogowa w Niemczech pozwala kierowcy na optymalne ułożenie trasy w taki sposób, aby różnice w systemie door to door i klasycznym były naprawdę pomijalne.

Podsumowanie

Busy do Niemiec mają swoje bezdyskusyjne zalety – wygrywają i z samochodami, i z autobusami rejsowymi, i w zasadzie każdym innym środkiem transportu. Są pakowne, bezpieczne, wygodne i dojeżdżają od drzwi do drzwi. Jeśli chcesz poznać busy do Niemiec i ich możliwości, najlepiej będzie po prostu udać się choćby na krótką wycieczkę z https://janturbus.pl/. Raczej już nigdy później nie będziesz chciał jeździć po staremu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena