Rejestracja prawnych form przedsiębiorstw związana jest z wieloma formalnościami. Trzeba również liczyć się z długim czasem oczekiwania na uzyskanie odpowiednich wpisów księgowych. Prostsze i wygodniejsze rozwiązanie stanowi zakup zarejestrowanych jednostek.

Data dodania: 2020-10-26

Wyświetleń: 495

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Gotowe spółki na sprzedaż - czy to się opłaca?

Opis

Gotowa spółka pozyskana z bezpiecznego źródła pozbawiona jest obciążeń finansowych. Z zakupu  jednostki może skorzystać prywatny podmiot oraz publiczna organizacja. Gotowa spółka ma gotowy KRS, REGON, NIP i VAT. Posiada ona również wymagane księgowe zapisy, członków zarządu oraz konto bankowe, do których dostęp uzyskuje nowy nabywca jednostki. Za przygotowanie odpowiedniej umowy sprzedaży odpowiada firma zajmująca się handlem gotowych spółek. Nabywca zyskuje jednostkę, która została założona zgodnie z prawno-formalnymi wymaganiami. Stan spółki potwierdzony jest odpowiednim dokumentem. W przypadku wyboru pakietu Basic umowa obejmuje podstawowe i ogólne zapisy prawne. Zawiera się ją za pośrednictwem internetowego medium. Rozbudowane opcje gwarantują natomiast notarialny charakter umowy.

Korzyści

Zakup gotowych spółek ogranicza formalności związane z rejestracją formy działalności gospodarczej. Zakładając jednostkę handlową, trzeba bowiem czekać tydzień na wpis do KRS. Przyznanie numeru VAT również wpływa na przedłużenie cyklu rejestracyjnego. Firmy zajmujące się sprzedażą gotowych spółek oferują swoim klientom pełne wsparcie i profesjonalne doradztwo w przypadku różnorodnych komplikacji. Nowy nabywca zyskuje ponadto optymalny zakres PDK. Klientowi przysługuje prawo do skorzystania z usług, obejmujących kwestie księgowe, podatkowe czy też prawne. Każda osoba może wybrać rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb i preferencji. W sektorze gotowych spółek dostępne są bowiem zarówno czyste jednostki, jak i formy z długą historią.

Zarejestrowane jednostki stanowią wygodne rozwiązanie dla osób, pragnących rozpocząć działalność gospodarczą. Warto jednak pamiętać, by gotowe spółki nabywać u profesjonalnych i sprawdzonych firm.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena