Hercules to gra platformowa znana również, jako Disney’s Hercules wyprodukowana przez firmę Eurocom i wydana przez Disney Interactive w roku 1997. Początkowo gra została wydana na platformę PlayStation oraz Windows. Dzięki firmie THQ przeniesiona została na GameBoy również w 1997 roku.

Data dodania: 2020-08-21

Wyświetleń: 565

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Disney’s Hercules

Fabuła gry oparta została na kultowym filmie animowanym stworzonym przez Disney’a. Hercules, syn Zeusa oraz Alkmeny zostaje pozbawiony swojej boskości przez sługusów władcy piekieł Hadesa, który chce pozbawić Zeusa tronu i przejąć władzę nad Olimpem. Nasz bohater musi udowodnić że jest prawdziwym bohaterem, aby odzyskać swoją nieśmiertelność i powrócić na Olimp miedzy bogów.

disney hercules

Disney’s Hercules to gra dwuwymiarowa składająca się z dziesięciu poziomów oraz trzech stopni trudności Beginner, Medium i Herculean. W grze występują równie trzy poziomy, w których gracz musi biec bez możliwości zatrzymania się i unikać przeszkód. W lewym górnym rogu ekranu znajduje się pasek życia naszego bohatera, które możemy odnawiać za pomocą znalezionych podczas rozgrywki pucharów i pijąc z nich. Jako oręż do walki z przeciwnikami Hercules używa miecza, który można ulepszać tak, aby ten na przykład miotał piorunami, ogniem lub falą dźwiękową. Ulepszenie jest tylko tymczasowe i ograniczone czasowo. Oprócz miecza możemy używać gołych pięści jednak nie jest tak łatwe jak by się mogło wydawać. Wśród wrogów, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć są: Nessus Centaur, Minotaur, Harpie, Hydra, Gorgon, Hades, kilku Tytanów oraz Cyklop.

W mojej opinii gra jest świetna. Pamiętam jak pierwszy raz w nią zagrałem na PlayStation, nie mogłem oderwać się od telewizora. Fajna, animowana grafika, ciekawa fabuła, poziom trudności stał na wysokim poziomie, po prostu, czego chcieć więcej? Jeśli nie graliście w Disney’s Hercules to polecam każdemu. Dajcie znać w komentarzach czy gra Wam się podobała, a jeśli chcecie w nią zagrać to jest do kupienia na GOG.com w bardzo przyzwoitej cenie. Link daje Wam poniżej i czekam na Wasze komentarze.                                                                                                        

Licencja: Creative Commons
0 Ocena