Podejmując decyzję o budowie domu chcemy, by wybrane przez nas rozwiązania były funkcjonalne i trwałe.

Data dodania: 2020-07-31

Wyświetleń: 601

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Fundament Grzewczy - Sprawdzamy czy warto zainwestować!

Jednocześnie jednak bardzo często poszukujemy oszczędności - co jest zrozumiałe. Istnieją jednak kwestie, w przypadku których nie warto oszczędzać. Przykładem może być fundament, czyli podstawa naszego domu. Obecnie możemy wybierać pomiędzy tradycyjnym fundamentem ze zbrojonego betonu lub nowoczesnym fundamentem grzewczym. Sprawdźmy więc, czy warto postawić na nowe technologie. 

 

Czym jest fundament grzewczy?

Fundament grzewczy to nowoczesna technologia wykorzystywana w budowie domów, która opiera się na wykorzystaniu płyt fundamentowych. W tym przypadku nie wykopuje się głębokich otworów, oraz nie korzysta ze zbrojonego betonu. Na warstwie żwiru i piasku układa się izolację a następnie montuje ogrzewanie podłogowe, które zalewa się posadzką. Dzięki temu otrzymujemy nie tylko podstawę do wznoszenia ścian, ale również gotową podłogę. 

 

Jakie zalety ma wykorzystanie płyty fundamentowej?

Płyta fundamentowa, przy wykorzystaniu której konstruuje się fundamenty grzewcze ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala na znacznie krótszy czas budowy fundamentu, który wynosi zaledwie kilka dni. Poza tym może być zastosowana nawet w przypadku niestabilnych gruntów piaskowych. Co więcej, zapewnia również znacznie lepszą izolację, dzięki czemu możemy zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Warto wspomnieć również o tym, że płyty te mogą być wykorzystywane do tworzenia budynków o nieregularnych, fantazyjnych kształtach.

 

Czy istnieją sytuacje, w których warto postawić na tradycyjny fundament?

Fundament grzewczy to wygoda, komfort, krótszy czas budowy. Jednakże jest to rozwiązanie nieco droższe oraz trudniejsze do zaprojektowania. Dlatego też jeśli zależy nam przede wszystkim na oszczędnościach - warto rozważyć tradycyjne budownictwo. Poza tym, tradycyjny fundament sprawdzi się w przypadku podłoża z gliny lub iłu.

Podsumowując, nowoczesne fundamenty grzewcze stają się w naszym kraju coraz popularniejsze. Są bowiem rozwiązaniem funkcjonalnym i poprawiającym komfort domowników. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tych nowoczesnych fundamentów odwiedź stronę https://www.parati.com.pl/. Znajdziesz tam porady doświadczonych fachowców zajmujących się tą technologią.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena