Wiosna to czas, kiedy ludzie chętniej podejmują nowe wyzwania – chcą razem z naturą obudzić się do życia i po prostu dzięki słońcu mają więcej energii. Jest to ten moment w roku, gdy realizacja nowych pomysłów przychodzi najłatwiej.

Data dodania: 2020-04-11

Wyświetleń: 625

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wiosna – idealny moment na nowy początek! Dlaczego warto zostać opiekunką osób starszych?

Jeśli zatem chcesz coś zmienić w swoim życiu, zacząć od nowa, to dobrym rozwiązaniem jest zmiana dotychczasowej niesatysfakcjonującej pracy.

Według raportu „Kobiety na emigracji zarobkowej” ponad połowa Polek jest gotowa do wyjazdu do pracy za granicą, pod warunkiem otrzymania atrakcyjnej oferty. Największą motywacją do takich wyjazdów, w tym do pracy w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech, jest oczywiście atrakcyjne wynagrodzenie. Jednak również inne kwestie motywują do takich wyjazdów.

Dlaczego warto zostać opiekunką osób starszych?

Najważniejsze dla opiekunek są względy finansowe, ale oprócz tego jest wiele innych powodów, dla których warto podjąć taką pracę. Zalicza się do nich: satysfakcję z pomocy innym, możliwość poznania kultury innego kraju oraz nauki lub podszlifowania języka obcego czy możliwość połączenia pracy ze zwiedzaniem. Warto wspomnieć także o elastyczności długości wyjazdu i bezpieczeństwie pracy.

Praca w charakterze opiekunki osób starszych nie jest pracą łatwą, czasem bywa nawet ciężka. Jednak daje ogromną satysfakcję, gdyż opiekun niesie pomoc drugiej osobie. Druga kwestia to możliwości rozwoju i to nie tylko w zawodzie, ale także znajomości języka. Poza tym pracując za granicą, można poznać kulturę i obyczaje danego kraju, a także w wolnym czasie zwiedzić co nieco.

Praca taka jest również bezpieczna i w pełni legalna, oczywiście pod warunkiem, że ma się podpisany kontrakt z rzetelną i sprawdzoną firmą. Daje także możliwość wyboru długości wyjazdu – opiekunki same decydują na jak długo wyjeżdżają.

Praca za granicą jako opiekunka może być także dodatkowym zajęciem, podejmowanym na przykład w okresie wakacji (nauczyciele/studenci) i tym samym dającym możliwość dorobienia do pensji czy zarobienia na studia.

Ile zarabia opiekunka osób starszych w Niemczech?

Opiekunka osób starszych za granicą zarabia dużo więcej niż w kraju. Warunki finansowe są bardzo korzystne i to główny powód decyzji o wyjeździe. Zapotrzebowanie na opiekunki, zwłaszcza w Niemczech i Wielkiej Brytanii, jest ogromne, więc profesjonalistki są w cenie. Opiekunki osób starszych mogą zatem liczyć na wysokie zarobki, ale także liczne profity, takie jak oferty pracy dostosowane do potrzeb, kompleksowa organizacja podróży i pobytu (transport, zakwaterowanie, wyżywienie), szkolenia merytoryczne z zakresu opieki nad osobami starszymi, potwierdzone certyfikatami, ubezpieczenie medyczne oraz całodobowe wsparcie telefoniczne.

Wysokość wynagrodzenia opiekunki jest niewątpliwie uzależniona od poziomu znajomości języka niemieckiego – lepiej zarabiają osoby znające dobrze język. Zarobki wynoszą od ok. 1000 do 1400, a w okresie wakacyjnym i świątecznym nawet 1500 euro netto, czyli na rękę.

Dodatkowe bonusy dla opiekunek osób starszych

Opiekunki mogą liczyć także na dodatkowe bonusy. Wysokość bonusu uzależniona jest od: długości świadczenia usług opieki i pomocy domowej za granicą, umiejętności językowych, posiadania pozytywnie zweryfikowanych kwalifikacji do pracy w charakterze opiekuna osób starszych i chorych oraz doświadczenia w opiece, nienagannego przebiegu świadczenia usług w przypadku osób, które wcześniej łączyła z firmą umowa dotycząca świadczenia usług opieki i pomocy domowej za granicą, zarówno w zakresie świadczenia usług na rzecz podopiecznego, jak i współpracy ze zleceniodawcą.

Opiekunki osób starszych mogą skorzystać także z premii za przejście do firmy Promedica24. Jeśli ktoś ma doświadczenie w tej pracy, czyli pracował już jako opiekun, może dołączyć do zespołu i odebrać bawet 200 euro premii. Wystarczy podpisać umowę, a przedtem udokumentować swoje doświadczenie zawodowe.

Opiekunka może otrzymać także bonus za polecenie innej opiekunki do Niemiec. Program „Polecaj i zarabiaj” daje możliwość zdobycia nawet 50 euro. Wystarczy polecić firmę znajomym, a za każdą osobę, która podejmie współpracę otrzymuje się atrakcyjny bonus pieniężny. Jak to działa? Polecona osoba podczas podpisywania umowy podaje dane osoby, która ją poleciła. Następnie wyjeżdża do pracy do Niemiec na minimum 30 dni, a osoba polecająca otrzymuje pieniądze.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena