Brakuje Wam miejsca w namiocie dwuosobowym? Namiot trzyosobowy może stanowić idealny kompromis, pomiędzy ilością miejsca w środku, wagą i objętością.

Data dodania: 2020-04-09

Wyświetleń: 367

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

W jakich okolicznościach namiot 3 osobowy jest najlepszym wyborem

Wypoczynek pod gołym niebem jest wspaniałym przeżyciem, jednak gdy pogoda się zepsuje każdy doceni zalety namiotu. Wartościowy namiot pozwoli Ci się schronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak wiatr, ulewny deszcz, opady śniegu a także przed insektami. Tylko wybór odpowiedniego namiotu sprawi, że wyprawowe niedogodności nie będą miały znaczenia na komfort snu. Wie dobrze o tym każdy, kto spędził kilka nocy w przeciekającym namiocie czy walczył z jego stabilnością w czasie silnego wiatru.

Namiot 3-osobowy to dobre rozwiązanie , gdy planujemy kemping stacjonarnie. Na kempingu waga nie jest tak istotna, jak potencjalny komfort. W czasie takiego biwaku często decydujemy się na namiot 3 osobowy mimo, że podróżujemy we dwójkę. Zapewnia to większy komfort i dodatkowe miejsce na bagaż.

Funkcjonują także lekkie namioty 3 osobowe, które idealnie sprawdzą się do długich trekkingów. Choć producenci stosują jak najlżejsze materiały to zawsze trójka będzie cięższa od dwójki czy jedynki. Jednak w czasie wyprawy istnieje możliwość podzielenia namiotu 3-osobowego na części (stelaże, szpilki, tropik, sypialnia) i rozłożenia kilogramów w plecakach wszystkim mieszkańców. Tak rozłożony ciężar sprawi, że namiot 3 osobowy będzie lżejszym wyborem niż trzy jedynki.

10 istotnych czynników, gdy wybieramy namiot trzyosobowy

  • Pora roku w jakiej chcemy go wykorzystywać. Najpowszechniejsze są namioty przeznaczone od wiosny do jesieni.
  • Jaka waga. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza, gdy wybierasz się na dłuższy trekking. Namioty trzyosobowe, mogą ważyć ok. 2 kg.
  • Wielkość namiotu po rozbiciu.
  • Wymiary jakie będzie miała sypialnia
  • Ilość miejsca jaką zajmie w plecaku.
  • Ilość przedsionków. Namioty z przedsionkami będą cięższe, ale uzyskujemy dodatkową przestrzeń.
  • Ilość wejść, które ma namiot.
  • Jak wodoodporny jest namiot określane jest w milimetrach słupa wody. Wartościowe namioty mają ten wskaźnik między 1 500 a 3 000 mm.
  • Jaki rodzaj stelaża. W przypadku stelaża wewnętrznego mamy możliwość wykorzystania samej sypialni. W stelażu zewnętrznym możemy wykorzystać tropik jako płachtę biwakową.
  • Materiał z jakiego został wykonany stelaż . Te wykonane z włókna szklanego będą miały korzystną cenę. Drugim materiałem będzie aluminium, który jest wytrzymalszy i lżejszy.

Namioty 3 osobowe to cała gama modeli. Są tutaj wersje bardzo lekkie, jak i te przeznaczone do stacjonarnego kempingu. Kryteriów wyboru jest sporo, ale warto poświęcić czas na przemyślenie swoich potrzeb właśnie w tych aspektach. Namiot odpowiednio dobrany do potrzeb użytkowników to połowa sukcesu udanej wyprawy.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena