Polskie przysłowia są zawsze bardzo trafione i prawdziwe i zazwyczaj nie sposób się z nimi nie zgo-dzić. Podobnie jest i z tym przywołanym powyżej. Cudze chwalicie, swego nie znacie - jak często zda-rza się nam poddawać magii nieznanego? 

Data dodania: 2020-01-09

Wyświetleń: 765

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Cudze chwalicie, swego nie znacie

Jak często za cel swych wakacyjnych podróży obieramy eg-zotyczne kraje, zapominając tym samym o tym, co do zaoferowania ma nam nasza rodzima ziemia? Statystyki ukazują jednak pewien napawający nadzieją trend - jak się okazuje, zagraniczne kurorty co-raz rzadziej wygrywają z polskim morzem.

coraz rzadziej wygrywają z polskim morzem.

Morze Bałtyckie przeżywa aktualnie swoisty renesans. Po kilkunastu latach spadku zainteresowania polskim wybrzeżem znów przyciąga ono uwagę całej masy urlopowiczów. Miejsce to z całą pewnością posiada liczne zalety - nie jest jednak całkowicie pozbawione wad. Jedną z nich są niestety wysokie ceny. Mimo to Morze Bałtyckie dla wielu osób ma ogromne znaczenie sentymentalne - liczni rodzice przyjeżdżają ze swoimi pociechami w miejsca, gdzie sami spędzali wakacje będąc dziećmi. Ponadto nie ma się co oszukiwać - polskie wybrzeże ma swój urok, którego nie można mu odmówić. Choć pogoda często jest tam kapryśna, zaś temperatura (przede wszystkim wody) nie zawsze zachęca do kąpieli, widoki zawsze są piękne.

Jak zorganizować dobrą konferencję?

Dobra konferencja powinna być pouczająca - dobrze byłoby, gdyby wzbogacała uczestników o nowe informacje lub umiejętności. Nie powinna ona jednak przysparzać im stresu - wysoki poziom kortyzolu wpływa bowiem negatywnie na proces uczenia się. O czym należy więc pamiętać, organizując takie wydarzenie? Przede wszystkim o tym, by dobrze wybrać miejsce, w którym będzie się ono rozgrywać.

Choć mogłoby się wydawać, iż miejsce konferencji jest sprawą drugorzędną, w rzeczywistości sprawa wygląda zupełnie inaczej. Bardzo często konferencje trwają dłużej niż jeden dzień - wtedy jej uczestnicy muszą mieć również zapewnione zakwaterowanie. Z całą pewnością nocleg w pięknym miejscu blisko natury wpłynie pozytywnie na ich samopoczucie - czego nie można niestety powiedzieć o odpoczynku w industrialnym hotelu w samym centrum zatłoczonego miasta.

W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem organizatorów konferencji cieszą się hotele blisko morza. Dlaczego?

Zalety hotelu konferencyjnego blisko morza widoczne są gołym okiem.

Po pierwsze - na wybrzeżu powstaje coraz więcej tego typu obiektów, nie ma więc problemu z ich dostępnością. Jeśli nie uda się znaleźć wolnego miejsca w jednym, z całą pewnością można liczyć na kilkanaście innych, równie dobrych obiektów. Po drugie - Morze Bałtyckie niezmiennie zachwyca. Choć są ludzie, którzy otwarcie i stanowczo deklarują swoją niechęć do naszego rodzimego wybrzeża, przeważająca część populacji ulega jednak jego urokowi.

Miejsce tego typu zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu w wolnych chwilach pomiędzy spotkaniami. Ponadto naukowcy udowodnili, że kontakt z naturą ma zbawienny wpływ na zszargane nerwy, obniżając znacznie poziom stresu i poprawiając samopoczucie. Dlatego warto dbać o to, by kontaktu tego było jak najwięcej, zwłaszcza podczas spotkań firmowych. Właśnie wtedy hotel konferencyjny blisko morza może się okazać szczególnie atrakcyjny.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena