Sztuczna inteligencja pojawia się w naszym życiu praktycznie na każdym kroku. Inteligentne samochody czy sterowane smartfonem urządzenia AGD i RTV są już niemal codziennością. Okazuje się, że chmura jest znakomitym rozwiązaniem, pozwalającym wcielać tego typu innowacje w życie.

Data dodania: 2019-12-27

Wyświetleń: 790

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

W jaki sposób można wykorzystać chmurę w sztucznej inteligencji?

Brak możliwości finansowych i infrastrukturalnych

Obecne modele biznesowe na całym świecie zakładają, że aby firma mogła notować stały wzrost i konkurować z innymi graczami na rynku, niezbędne jest wprowadzanie ciągłych innowacji. Aspekt ten nierozerwalnie łączy się z rozwojem technologicznym – każde nowe rozwiązanie, usprawniające produkcję, sprzedaż czy projektowanie aplikacji, daje możliwość poprawy pozycji przedsiębiorstwa.

Zalety, jakie niesie za sobą postęp technologiczny nie są jednak przeznaczone dla wszystkich – tak brzmi utarta teoria, która tak naprawdę była aktualna jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Wprowadzanie innowacji niekiedy kojarzy się z koniecznością dużych nakładów finansowych, na co po prostu niektóre przedsiębiorstwa nie stać. Na szczęście rozwój nauki i techniki sprawił, że wzbogacanie firm o nowoczesne rozwiązania może być znacznie tańsze, a przy tym efektywne i skuteczne.

Chmura na ratunek

Chmura Krajowa w kontekście projektowania sztucznej inteligencji jest obecnie najrozsądniejszą opcją z finansowego i praktycznego punktu widzenia. Przyjęło się, że rozwiązania oparte na AI wymagają użycia najpotężniejszych i możliwie najlepszych komputerów czy urządzeń. Korzystanie z ,,wirtualnej przestrzeni dyskowej" daje zatem możliwość uniknięcia tych przeszkód.

Zastosowanie Chmury Krajowej gwarantuje niezwykłą elastyczność w kontekście rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji, a ponadto wyklucza konieczność dużej inwestycji w postaci drogiego sprzętu. Od kiedy nawet laptopy w zupełności wystarczają do projektów związanych z AI, przeświadczenie, wedle którego tylko i wyłącznie potężne maszyny są w stanie sobie radzić z tak wymagającymi zadaniami, przestało być aktualne.

Chmura i jej wykorzystanie w sztucznej inteligencji

Liczba opartych na sztucznej inteligencji czynności, które można wykonywać dzięki wsparciu chmury z roku na rok jest coraz większa. Dzięki najlepszym na świecie programistom i projektantom może ona być wykorzystana do: automatycznego odpowiadania na wiadomości mailowe, powiadamiania użytkownika o dostępności danego towaru w sklepie czy analizowania sytuacji rynkowej, opartej na raportach giełdowych.

Na tym jednak zalety wykorzystania Chmury Krajowej w sztucznej inteligencji się nie kończą. Tak naprawdę każdy przejaw zastosowania AI w codziennym życiu może opierać się na ,,wirtualnej przestrzeni dyskowej", o ile oczywiście pozwalają na to przesłanki techniczne. Inteligentne rozwiązania w domu, nowoczesne samochody, szereg czynności wykonywanych przez smartfony czy nawet możliwość łączenia telefonów z zegarkami sportowymi – niemal wszystkie innowacje mogą być projektowane przy użyciu chmury.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena