W każdym salonie jednym z najważniejszych elementów wyposażenia z całą pewnością jest fotel kosmetyczny. Jego zadaniem jest zapewnienie komfortu na czas wykonywania zabiegu - zarówno osobie obsługiwanej, jak i obsługującej. Weź także pod uwagę, że to, jakie fotele kosmetyczne wybierzesz do swojego salonu, w dużym stopniu będzie świadczyło o tobie. 

Data dodania: 2019-12-17

Wyświetleń: 313

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak wybrać najlepszy fotel kosmetyczny do salonu?

Pokazujesz tym samym swój gust i poczucie estetyki, które mogą zrobić dobre wrażenie na przychodzących do ciebie potencjalnych klientach. Nie mamy wątpliwości - aby wybrać najlepszy fotel kosmetyczny, trzeba się naprawdę dobrze zastanowić. 

Fotele kosmetyczne - jak wybrać najlepsze? MUSZĄ BYĆ WYGODNE

Najlepsze fotele kosmetyczne są przede wszystkim wygodne. Komfort twoich klientów powinien być jedną z pierwszych wytycznych, którymi musisz się kierować przy ich zakupie. Pamiętaj, że nie ma znaczenia, jaki zabieg wybiorą: pedicure, manicure czy ujędrnianie skóry - chwile spędzone w salonie kosmetycznym mają być dla nich relaksem i dawać odprężenie po całym tygodniu w pracy. Nie mniej istotny jest także komfort pracy osób, które zatrudniasz. Niedopasowany do ich wzrostu fotel kosmetyczny doprowadzi do problemów ze zdrowiem oraz sprawi, że jakość wykonywanych zabiegów spadnie.

Jak wybrać wygodny fotel kosmetyczny?

  • Zwróć uwagę, czy ma stabilną konstrukcję.
  • Upewnij się, że jest wyposażony w podnóżek.
  • Sprawdź, czy wybrany fotel kosmetyczny ma możliwość regulacji w zakresie góra/dół.
  • Pamiętaj o dobrze wyprofilowanym, wygodnym siedzisku i oparciu.
  • Jeśli fotele kosmetyczne wyposażone są w silnik, sprawdź, jak głośno działają.
  • Wybieraj raczej fotele do zakładu na kółkach.

POWINNY BYĆ ŁATWE W OBSŁUDZE

Fotele kosmetyczne muszą być funkcjonalne. Oznacza to, że będą dopasowane do wykonywanych na nich zabiegów, a ich dodatkowe funkcje przysłużą się kosmetyczkom do zwiększania efektywności ich pracy. Bardzo ważne jest także to, by dawały możliwość regulacji, a sam jej proces przebiegał jak najłatwiej. 

Jak dzielimy fotele kosmetyczne ze względu na sposób regulowania?

  • Fotele manualne - zarówno oparcie, jak i podnóżek regulowane są ręcznie. Ich zaletą jest najczęściej niewielka waga, dzięki której bez trudu przenosisz je z miejsca na miejsce.
  • Fotele kosmetyczne hydrauliczne - wysokość jest w nich regulowana za pomocą specjalnej dźwigni.
  • Fotele elektryczne - posiadają najczęściej nawet kilka niewielkich silników elektrycznych, które pozwalają na łatwą i wygodną regulację zarówno wysokości, jak i położenia poszczególnych części fotela. 

Designerskie fotele kosmetyczne - czy wygląd ma znaczenie?

Oczywiście, że najważniejsze podczas wyboru foteli kosmetycznych do twojego salonu będą tak naprawdę funkcjonalność, wygoda i cena. Jak już jednak wspominaliśmy - to, jak wygląda przestrzeń kosmetyczki ma ogromne znaczenie dla klienta. Świadczy bowiem o jej poczuciu estetyki i podejściu do klienta. Twój salon jest twoją wizytówką, a dobre pierwsze wrażenie możesz zrobić tylko raz. 

Designerskie fotele kosmetyczne nie muszą jednak wcale tylko pięknie wyglądać. Zwróć uwagę na to, czym są pokryte. Ekoskóra jest nie tylko elegancka, ale także pozwala zachować czystość. Higiena w takim miejscu również ma ogromne znaczenie! W połączeniu ze stalowymi nóżkami to nie tylko naprawdę estetyczny element wystroju wnętrza, ale przede wszystkim trwały i praktyczny mebel. 

To, jakie fotele kosmetyczne wybierzesz do swojego salonu, zależy przede wszystkim od twoich potrzeb i budżetu, którym dysponujesz. Nie zapominaj jednak o najważniejszym i sięgnij po sprawdzone rozwiązania od zaufanych producentów z wieloletnim doświadczeniem.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena