Niezbędnym elementem podczas przeprowadzania remontów, w trakcie trwania budowy czy w przypadku różnego rodzaju napraw (na przykład drewnianego stołu), jest dobrej jakości materiał ścierny. Dzięki niemu możliwe jest uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni szlifowanych przedmiotów. 

Data dodania: 2019-11-25

Wyświetleń: 942

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jakie krążki ścierne wybrać do drewna?

Najwygodniejszym i najszybszym rozwiązaniem są krążki ścierne, które mocuje się do urządzenia szlifującego.

Czym się kierować wybierając krążki do drewna?

Drewno jest materiałem bardzo wytrzymałym, a wybierając krążki należy się kierować kilkoma istotnymi kwestiami. Wybranie nieodpowiedniego materiału ściernego może bowiem skutkować uzyskaniem chropowatej powierzchni z wystającymi włóknami. Po pierwsze, kupując krążki do drewna należy sprawdzić, czy faktycznie są przeznaczone właśnie do tego materiału. Nie po to producenci określają ich przeznaczenie, żeby wybierać pierwszą napotkaną opcję, po czym dziwić się, że efekt finalny nie spełnia oczekiwań. Bardzo ważną rolę w szlifowaniu drewna pełni także odpowiednia gradacja. W tym przypadku należy kierować się ogólną zasadą, żeby zaczynać od największej wybranej ziarnistości i przechodzić po kolei do najmniejszej, której chce się użyć.

Krążki ścierne - bogata oferta produktów do drewna i innych tworzyw

Dostępne na stronie https://www.krazkiscierne.pl/ krążki ścierne przeznaczone są do szlifowania drewna oraz innych tworzyw za pomocą elektronarzędzi. Znaleźć tu można krążki na rzep, które nakłada się na dysk i mocuje do wiertarki bądź szlifierki kątowej, a ponadto modele przeznaczone do szlifierek mimośrodowych. Oferowane produkty wyróżniają się innowacyjnością oraz wysoką jakością, a szeroki asortyment sprawia, że każdy znajdzie narzędzie dostosowane do swoich aktualnych potrzeb. Artykuły pochodzą wyłącznie od sprawdzonych producentów cieszących się dobrą opinią. W ofercie sklepu znajdują się wszelkiego rodzaju krążki: fibrowe, na rzep, tarczowe, włókninowe i wiele innych, a także mnóstwo akcesoriów zapewniających bezpieczną i efektywną pracę ze szlifowaną powierzchnią.

Krążki na rzep, włókninowe i filcowe o różnych parametrach

Odpowiednio dobrane krążki ścierne zapewniają uzyskanie doskonale gładkiej powierzchni szlifowanych elementów. Szeroki asortyment oferowanych produktów w sklepie Ścierne daje możliwości idealnego dopasowania krążków do przeprowadzenia całego procesu szlifowania. Kompleksowa oferta obejmuje wyroby wykonane w każdym standardowym rozmiarze, na podkładzie z poliestru, papieru, płótna oraz folii poliestrowej, a także o dowolnej ziarnistości. W skład asortymentu wchodzą krążki na rzep oraz mocowane na otwory 10 mm, 20 mm i 22 mm.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena