Jakie właściwości posiada glinka?
W zależności od rodzaju, każda z glinek ma inne właściwości. Wszystkie jednak doskonale oczyszczają skórę - otwierają pory, nadają cerze zdrowego koloru i blasku. Powstająca w procesie wietrzenia minerałów, glinka wytwarzana jest później na skutek rozdrobnienia i wysuszenia na słońcu. W przeciwieństwie do sztucznych kosmetyków, glinka zawiera naturalne minerały takie jak wapń, magnez, potas, wapń, czy krzem. To tylko niektóre elementy na bogatej liście substancji – glinki dostarczą bowiem Twojej skórze wszystkiego, co potrzebuje. Właśnie dlatego jak tak cenione przez kobiety na całym świecie.
Oto jedne z wielu właściwości glinek:
-
oczyszczają skórę,
-
nadają cerze zdrowego koloru,
-
wyrównują poziom sebum,
-
łagodzą podrażnienia,
-
nie powoduje reakcji alergicznych.
Zastosowanie glinki
Każda z glinek może być stosowana nie tylko do pielęgnacji skóry, ale także włosów. Używa się jej również w pastach do zębów, czy w zmaganiach z cellulitem. Poznaj najważniejsze rodzaje glinek, by jak najlepiej dostosować kosmetyk do własnych potrzeb:
-
Glinka zielona – kolor zawdzięcza jonom żelaza. Zawiera dodatkowo krzemionkę oraz tlenki żelaza, magnezu i glinu. Składniki glinki przyciągają do siebie szkodliwe substancje, byś po zmyciu mogła w łatwy sposób pozbyć się ich z powierzchni skóry.
-
Glinka czerwona – idealna do cery tłustej, reguluje sebum i zwalcza cellulit. To tylko jedne z wielu właściwości, bowiem czerwona glinka przeciwdziała też choćby wypadaniu włosów. Najwięcej w niej krzemu, manganu i żelaza, ale zawiera też potas i sód.
-
Glinka biała – zwana też kaolinową i krzemową, wyjątkowo mocno oddziałuje na skórę suchą i zniszczoną. Pochodzi z Morza Śródziemnego – posiada więc wszystkie minerały zawarte w ich zdrowotnych wodach. Łagodzi, odmładza i dogłębnie pielęgnuje cerę.
Jak przygotować maseczkę z glinki?
Glinkę znajdziesz w drogeriach czy sklepach internetowych posiadających w swojej ofercie naturalne kosmetyki. Istotny, by po zakupie, nie przechowywać jej w metalowych pojemnikach – użyj tutaj szklanych słoików lub miseczek.
-
Glinkę zmieszaj z letnią wodą i dodatkiem oleju roślinnego..
-
Nakładając na twarz, staraj się, by maseczka nie wyschła na powierzchni skóry. Co kilka minut nawilżaj ją dodatkową ilością wody. Do aplikacji możesz użyć pędzelka.
-
Do przygotowania jednej maseczki wykorzystaj do czterech łyżeczek danej glinki.
-
Używaj dodatków – soli morskiej, czy płatków owsianych.
-
Po 15 minutach od aplikacji, zmyj maseczkę z twarzy.
Podsumowanie
Przed przygotowaniem maseczki, zapoznaj się z właściwościami poszczególnych glinek. Chociaż łączy ich wiele wspólnego – wszystkie doskonale pielęgnują i oczyszczają skórę – każda z nich sprawdzi się lepiej w konkretnych przypadkach. Jeżeli borykasz się z problemem przetłuszczania skóry, maseczka z glinki będzie wyśmienitym wyborem.