Dbanie o zęby jest podstawą dobrej kondycji całego zdrowia. Codzienne mycie, nitkowanie i płukanie zębów jest istotną częścią całego dnia. Niemniej jednak, te działania nie wystarczą, aby zawsze cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. 

Data dodania: 2019-08-30

Wyświetleń: 975

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wizyta u dentysty - prywatnie czy na NFZ?

Czasem konieczna jest pomoc stomatologa, który ma większe możliwości co do oczyszczania naszych zębów i dbania o ich kondycję.

Pacjenci mają do wyboru dwie formy leczenia. Pierwsza - w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, jest nieco ograniczona pod względem możliwości, jednak jest najtańszą czy też bezpłatną formą leczenia. Druga - prywatnie, choć droższa, oferuje znacznie lepszą jakość usług i przede wszystkim, szerszy ich wachlarz. Z tego powodu, warto jest rozważyć konkretne zalety i wady poszczególnych rodzajów leczenia, aby podjąć ostateczną decyzję na temat wybranej formy leczenia.

Zabiegi możliwe do wykonania w ramach NFZ

Narodowy Fundusz Zdrowia oferuje pacjentom kilka niezbędnych zabiegów, które znacząco przyczyniają się do ogólnej poprawy kondycji uzębienia. Niemniej jednak, ich wachlarz nie stanowi kompletu usług niezbędnych do utrzymania zębów w prawidłowym stanie. Do tych zabiegów można zaliczyć między innymi skaling, pozwalający na usunięcie kamienia nazębnego zalegającego na zębach. Warto jednak wspomnieć, że dentysta szczecin powinien również komplementarnie wykonać polishing i piaskowanie, jednak tych zabiegów niestety nie wykonamy na NFZ.

Podstawą do posiadania pięknego, zdrowego uśmiechu jest regularna kontrola jego stanu. Narodowy Fundusz Zdrowia umożliwia nam odbycie trzech wizyt kontrolnych w ciągu roku. Jedna wizyta na cztery miesiące - wydaje się w zupełności wystarczająca! W przypadku, gdy podczas wizyty kontrolnej okaże się, że pojawił się u pacjenta problem próchnicy - na NFZ można ją usunąć, a także zabezpieczyć ubytek wypełnieniem amalgamatowym.

Prócz wyżej wymienionych zabiegów, istnieje również wiele innych usług oferowanych w ramach NFZ. Warto jest zapoznać się z nimi i indywidualnie ocenić, czy usługi oferowane w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia będą dla nas pomocne.

Czy warto leczyć się prywatnie?

Bez wątpienia, leczenie prywatne oferuje szerszy zabieg usług, jednak wiąże się to z koniecznością opłacenia poszczególnych zabiegów. Niemniej jednak, warto jest to rozważyć - jeśli budżet pozwala nam na leczenie prywatne, możemy liczyć na wyższą jakość usług i możliwość skorzystania z bardziej nowoczesnych rozwiązań. Tam, gdzie NFZ nie refunduje leczenia, warto jest zdecydować się na leczenie prywatne.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena