Chirurgia stomatologiczna jest istotną dziedziną stomatologii, która jest wykorzystywana między innymi do wyleczenia skomplikowanych schorzeń. Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej znajdują zastosowanie w różnych przypadkach - między innymi wtedy, gdy dochodzi do powstania ropni, bólu spowodowanego stłoczeniem zębów i nie tylko.

Data dodania: 2019-08-30

Wyświetleń: 688

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Chirurgia stomatologiczna - najpopularniejsze zabiegi

Dowiedz się, kiedy chirurgia stomatologiczna wrocław centrum jest konieczna, aby cieszyć się pełną kondycją jamy ustnej.

Chirurg stomatolog - kiedy należy się zgłosić?

Chirurg stomatolog jest lekarzem, do którego warto się zgłosić, gdy tradycyjne metody leczenia nie wykazują efektu. Niestety, wielu pacjentów - nawet tych dorosłych - boi się zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej. Mimo wszystko, warto jest wiedzieć, w jakich sytuacjach można zgłosić się do chirurga stomatologa.

Do chirurga stomatologa można zgłosić się między innymi wtedy, gdy zachodzi konieczność rekonstrukcji tkanki kostnej, która zanikła na skutek długotrwałych braków w uzębieniu. Prócz tego, chirurg stomatolog jest w stanie pomóc w replantacji, czyli we wszczepieniu wybitego zęba. Istnieją również inne przypadłości, przy których warto jest zgłosić się do chirurga stomatologa.

Usuwanie zębów ósmych - zębów mądrości

Jedną z najpopularniejszych rzeczy, do których pacjenci zgłaszają się do chirurga stomatologa, jest usuwanie zębów ósmych. Zęby ósme często bywają uciążliwe - ich obecność może spowodować ból, czy też stłoczenie zębów, co przekłada się na powstawanie wad zgryzu. Dodatkowo, takie zęby mogą mieć problem z całkowitym wyrżnięciem, co sprawia, że są one trudne do czyszczenia. Z tego powodu, warto jest je usunąć.

Podniesienie dna zatoki szczękowej

Podniesienie dna zatoki szczękowej wykonuje się metodą otwartą, a także zamkniętą. Z pomocą tego zabiegu, możliwe jest zregenerowanie tkanki kostnej, która zanikła po utracie zębów. Taka sytuacja uniemożliwia skuteczne wszczepienie implantów stomatologicznych - na szczęście, z pomocą podniesienia dna zatoki szczękowej można ją naprawić.

Usuwanie torbieli

Torbiele to zmiany patologiczne, które pojawiają się w okolicy twarzoczaszki. Można je łatwo wykryć z pomocą badania radiologicznego. Torbiele są efektem długotrwałego, nieleczonego zapalenia tkanek okołowierzchołkowych zęba. Zaniedbania w tej sferze również da się wyleczyć z pomocą chirurga stomatologa. Torbiele korzeniowe, które osiągnęły spory rozmiar, z reguły usuwa się chirurgicznie - jest to skuteczna metoda leczenia.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena