0 głosów

Automatyczna brama staje się w dzisiejszych czasach standardem w każdym domu jednorodzinnym czy wielorodzinnym. 

Równie często jest spotykana w firmach i różnego rodzaju zakładach przemysłowych.

Zalety bramy automatycznej

     Posiadając bramę z napędem automatycznym, nie musimy każdorazowo opuszczać samochodu, aby otworzyć lub zamknąć bramę na czas naszego przejazdu. Ma to istotne znaczenie zwłaszcza przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych, które nie zachęcają do wychodzenia z samochodu. Takie rozwiązanie pozwala także zaoszczędzić czas przeznaczony na manipulowanie bramą.

Rodzaje napędów do bram

Automatyczne napędy mogą mieć kilka różnorodnych zastosowań. Wyróżniamy:

  • Napędy do bram dwuskrzydłowych
  • Napędy do bram przesuwnych
  • Napędy do drzwi garażowych

    Dawniej napęd montowano jedynie do bram przesuwnych. Dzisiaj nie ma przeciwwskazań, by automatyczne otwieranie było możliwe także przy bramach dwuskrzydłowych. Prawidłowo dobrane parametry napędu, uwzględniające wymiar, ciężar oraz intensywność użytkowania bramy dwuskrzydłowej zapewnią sprawne i wydajne użytkowanie systemu.

    Napęd do bram przesuwnych może być zastosowany zarówno do bram zamontowanych w budynkach jednorodzinnych, jak i przy obiektach przemysłowych – częstotliwość użytkowania ma wpływ na zastosowaną moc siłownika. Warto zdecydować się na siłownik z zapasem mocy przynajmniej 30-40%, aby napęd nie działał na granicy swoich możliwości. Nowe modele napędów zapewniają cichą i efektywną pracę podczas otwierania bramy przesuwnej.

     Napęd do bram garażowych przeznaczony jest do otwierania przydomowych i przemysłowych bram garażowych. Wyposażony w czujnik przeszkód, zapewnia wygodną i praktycznie bezobsługową możliwość wjazdu i wyjazdu z garażu.

     Wszystkie napędy automatyczne są wyposażone w bezprzewodowe piloty, umożliwiające wcześniejsze otwarcie bramy z określonej odległości – ma to na celu zlikwidowanie konieczności oczekiwania na otwarcie się bramy. Dodatkowe akcesoria, takie jak lampy ostrzegawcze, fotokomórki czy ograniczniki, zapewniają bezpieczeństwo użytkowania automatycznych napędów do bram.

     Wysokiej jakości napęd do bram zapewni wygodną i praktyczną możliwość szybkiego otwierania bramy, a odpowiednio dobrane parametry gwarantują długoletnią, bezproblemową eksploatację całego systemu.

Licencja: Creative Commons