Jest bardzo wiele czynników, które mają wpływ na wysokość kosztów.
Pierwszym z nich jest wielkość łazienki. Mała łazienka mniejszy koszt, duża łazienka większy koszt z uwagi na ilość zużytego do wykończenia materiału. To prosta matematyka. Nie oznacza to, że musisz zmniejszać łazienkę, aby obniżyć koszty.
Skucie starych materiałów wykończeniowych. Pozbycie się starych płytek i innych materiałów wykończeniowych jest niewdzięczną pracą. Nie wystarczy samo kucie. W powietrzu unosi się pył a gruz powstały po skuciu trzeba zapakować w worki, wynieść i zadbać o odpowiednie składowanie.
Poziomowanie. Przed przystąpieniem do remontu właściwego należy zadbać o poziomowanie ścian i podłogi, które niekiedy są bardzo krzywe. Płaszczyznę ścian można skorygować poprzez naniesienie tynku cementowego lub suchego. Na powierzchnię podłogi stosuje się masę samopoziomującą lub zaprawę cementową.
Materiały. Ceny materiałów są różnorodne, wszystko zależy od Twojej wyobraźni i zasobności portfela. Ceny różnią się również w poszczególnych sklepach. Dlatego zawsze warto porównywać i zakupu nie dokonywać w pierwszym lepszym sklepie. Najtańszym rozwiązaniem jest skorzystanie z promocji sezonowych, dzięki którym zakupimy materiały w najlepszych cenach. To rozwiązanie wymaga jednak czasu, gdyż do remontu łazienki będziemy wtedy przygotowywać się dłużej. Musimy również wziąć pod uwagę, iż zakupione materiały należy gdzieś składować. Dobre ceny materiałów można również osiągnąć współpracując z doświadczonym wykonawcą, który współpracuje ze dostawcami na specjalnych warunkach. Może nam również pomóc przy transporcie.
Robocizna. Koszt robocizny może się znacznie różnić. Należy mieć tu jednak na uwadze doświadczenie wykonawcy. Może się okazać, iż praca tańszego wykonawcy na godziny może być droższa od wykonawcy droższego, doświadczonego, który w mig uwinie się z pracą. Ważna jest również jakość wykończenia. Brak dokładności, użycie niewłaściwych materiałów może doprowadzić do tego, iż cały remont łazienki i wydane pieniądze pójdą na marne.
Warto zwrócić uwagę. Na koszt remontu może mieć znaczny wpływ zakres prac, jakie musi wykonać wykonawca, oraz wartość materiałów dodatkowych, które musi użyć. Planując więc podstawowe arterie, miej na uwadze istniejące instalacje wodno-kanalizacyjne. Zmiana ciągów wodnych i kanalizacyjnych może być kłopotliwa a i pociąga za sobą dodatkowe koszty.
Podejmując mądre i przemyślane decyzje, można uniknąć zbędnych kosztów i remont łazienki nie będzie przedsięwzięciem spędzającym sen z oczu właściciela.
Nie wiesz jak poradzić sobie z remontem? Zapytaj doświadczonego wykonawcę, który pomoże Ci sprawnie uporać się z remontem.