Transport złomu wymaga zastosowania odpowiednich kontenerów, wykonanych z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne czy niekorzystne czynniki środowiskowe. W sprzedaży dostępne są zarówno otwarte, jak i zamknięte kontenery na złom, dzięki którym przewiezienie dużych ilości odpadów jest zdecydowanie łatwiejsze.

Data dodania: 2019-01-30

Wyświetleń: 780

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Efektywne sposoby na transport złomu

Złomem nazywamy metalowe odpady produkcyjne oraz przedmioty metalowe, które można przerobić jedynie poprzez przetopienie w specjalnych piecach metalurgicznych. Zaliczamy do nich między innymi wióry stalowe, niesprawne urządzenia elektroniczne czy elektryczne, złom samochodowy, odpady powstające przy naprawach pojazdów, niektóre pozostałości po remontach, a także wiele innych śmieci. W jaki sposób bezpiecznie przetransportować tego typu odpady? Jakiego rodzaju kontenery na złom sprawdzą się najlepiej?

Otwarte kontenery na złom

Efektywny transport złomu mogą zapewnić kontenery otwarte o pojemności 7 m3, np. takie jak mulda symetryczna i asymetryczna. Spawane spoiną ciągłą pojemniki z bramowym systemem załadunku spełniają niemiecką normę DIN 30 720. Zarówno kontenery symetryczne, jak i asymetryczne posiadają cztery zaczepy boczne oraz dwa zaczepy czołowe na ścianach wysypowych, wyposażone są także w haczyki do zamontowania siatki.

Mogą też być dostępne w wersji zamkniętej - z klapami. Wióry stalowe mogą być również składowane i transportowane w kontenerach otwartych typu KP15 DH, KP20 DH czy KP30 DIN 30 722. Tego rodzaju kontenery na złom mają pojemność od 15 do 30 m3 i posiadają elementy ruchome wyposażone w smarowniczki.

Zamknięte kontenery na złom

Do transportu złomu może też posłużyć pojemnik typu Mulda M15 Zakryta o pojemności 15 m3. Tego rodzaju kontenery na złom obsługiwane są przez urządzenia bramowe i służą do transportu odpadów wiór stalowych. Pojemnik wyposażony jest w klapy uchylne na teleskopie lub zawiasie sprężynującym, a poniżej górnej krawędzi posiada haczyki do plandeki lub siatki.

Kontener charakteryzuje się solidną konstrukcją i jest w całości spawany spoiną ciągłą. Kontenery bramowe zamknięte mogą być wyposażone w klapy stalowe, wykonane z tworzywa sztucznego lub blachy aluminiowej. Złom może być też składowany i transportowany w kontenerach typu KP36 DIN 30 722 o pojemności 36 m3. Pojemniki wyposażone są w centralne zamknięcie lub zwijaną plandekę.

Kontenery na złom o wzmocnionej konstrukcji

Kontener rolkowy KP33 Wzmocniony Strong o pojemności 33 m3 jest przystosowany do obsługi urządzeniem hakowym z HDS. Specjalne żurawie przeładunkowe HDS pozwalają na sprawny transport dużych ilości odpadów. Tego typu kontenery na złom mogą być przewożone za pomocą odpowiednio przystosowanych pojazdów ciężarowych.

Bezpieczeństwo w czasie transportu zapewnia specyficzna konstrukcja pojemnika - jest on w całości spawany spoiną ciągłą. Odkryty kontener posiada dwuskrzydłowe wrota na trzech potrójnych zawiasach, z potrójnym systemem zabezpieczeń. Poniżej górnej krawędzi pojemnika znajdują się haczyki do plandeki lub siatki.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena