Dostępne na rynku ubezpieczeniowym polisy komunikacyjne występują w wielu wariantach i cenach. Zamiast decydować się na pierwszą ofertę z brzegu, przyjrzyj się przynajmniej kilku z nich i porównaj pod wieloma względami. 

Data dodania: 2018-11-26

Wyświetleń: 765

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak porównywać ubezpieczenia samochodu i po co?

Dzięki temu będziesz wiedział, że wybrałeś ubezpieczenie z zakresem odpowiadającym Twoim potrzebom, którego składka będzie w granicach Twoich możliwości finansowych.

Nie musisz wyszukiwać ofert na piechotę ani fatygować się na spotkanie z agentem ubezpieczeniowym. Jak porównać ubezpieczenia samochodu? Skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń, jak chociażby ta: https://ubsy.pl/porownywarka-ubezpieczen/, a otrzymasz dostosowane do Twoich potrzeb propozycje z wielu firm ubezpieczeniowych. Zobacz, na co zwrócić uwagę podczas porównywania ofert.

Jak działa porównywarka ubezpieczeń?

To bardzo proste w obsłudze i ułatwiające zakup polisy narzędzie, które znajdziesz w internecie. Online wypełniasz formularz, w którym znajdują się pytania dotyczące Ciebie (Twoich danych osobowych, stanu cywilnego, rodziny, doświadczenia na drodze i historii jazdy) i Twojego pojazdu, który ma być przedmiotem ubezpieczenia (marki, rocznika, pojemności silnika, stanu technicznego, liczby osób, które będą z niego korzystały).

Jak porównać ubezpieczenia OC?

Podczas wyboru OC liczy się przede wszystkim wysokość składki. To zrozumiałe, że w tym przypadku będziesz zwracał uwagę przede wszystkim na cenę polisy. Obowiązkowe OC chroni Cię przed odpowiedzialnością cywilną i niechcianymi wydatkami, kiedy spowodujesz wypadek na drodze, w którym ucierpi inny użytkownik ruchu lub jego pojazd. Odszkodowanie z Twojego OC trafi wówczas do jego kieszeni, a nie do Twojej.

Mimo podobnego zakresu OC we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych, wysokość składki może wahać się od kilkuset nawet do ponad tysiąca złotych. Z czego wynikają różnice w cenie? Przede wszystkim zależą od Twoich zniżek za bezszkodową jazdę, ale także od aktualnych promocji u danego ubezpieczyciela. Warto poszukać rabatów, aby zapłacić niższą składkę.

Ubezpieczyciele proponowane OC uzupełniają czasami dodatkową ochroną, np. AC mini lub ubezpieczeniem opon. Jeśli któreś z nich może Ci się przydać, wybierz w porównywarce ubezpieczeń te oferty, w których w ramach jednej składki otrzymasz także tego rodzaju dodatki. A jeśli planujesz wyjazd za granicę, zwróć uwagę czy wybrane przez Ciebie TU wystawi Ci Zieloną Kartę w cenie ubezpieczenia, czy będziesz musiał za nią dodatkowo zapłacić.

Jak porównać ubezpieczenia AC?

Obok polisy OC najczęściej kupowane przez kierowców jest ubezpieczenie autocasco. Musisz pamiętać, że wykupione przez Ciebie OC nie zapewnia ochrony, gdy to Twój samochód przykładowo ulegnie zniszczeniu. Na wypadek kradzieży, uszkodzenia lub szkody całkowitej powinieneś wykupić ubezpieczenie AC. Oferty, które będą przystosowane do Twoich oczekiwań znajdziesz, podobnie jak propozycje OC, w porównywarce internetowej. Na co zwrócić uwagę w przypadku autocasco?

Przede wszystkim na zakres ubezpieczenia. To od niego będzie zależało, w jakich sytuacjach ubezpieczyciel udzieli Ci pomocy, jakiego rodzaju będzie to wsparcie i ile zapłacisz za swoją polisę.

Najwęższym wariantem jest AC mini, które możesz otrzymać już jako dodatek do OC. To opcja szczególnie atrakcyjna dla posiadaczy starych pojazdów ze względu na wystarczający zakres ubezpieczenia oraz dla początkujących kierowców, bo cena minicasco na pewno będzie bardziej przystępna. W ramach takiego okrojonego wariantu AC otrzymasz przede wszystkim ochronę na wypadek kradzieży, a czasem także działania sił przyrody.

Nieco wyższą składkę zapłacisz w przypadku podstawowego i rozszerzonego wariantu autocasco. Ale jednocześnie będziesz mógł wówczas liczyć na szerszy zakres ochrony - także w razie uszkodzenia lub szkody całkowitej, a nawet zniszczenia lub utraty bagażu znajdującego się w pojeździe podczas kolizji.

Jak porównać ubezpieczenia assistance?

Assistance zapewnia szeroką ochronę w przeróżnych sytuacjach. Tu bardzo ważny jest zakres terytorialny ubezpieczenia. Dotyczy to zarówno tego, czy z pomocy TU można korzystać i w Polsce, i za granicą (jeśli planujesz wyjazd do innego kraju), ale także tego, w jakiej odległości od miejsca zamieszkania będziesz mógł liczyć na wsparcie. Niektóre TU oferują pomoc, np. holowanie dopiero w odległości 50 km od domu.

Nie bez znaczenia jest też to, czy dostaniesz możliwość wyboru warsztatu, do którego zostanie odholowany Twój pojazd po wypadku, czy będziesz musiał zdać się na ubezpieczyciela, który zorganizuje odstawienie pojazdu do najbliższego mechanika.

Jak porównać ubezpieczenia NNW?

Przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy w oferowanej polisie ubezpieczasz wyłącznie kierowcę pojazdu, czy także osoby z nim podróżujące. Ważne jest także, ilu pasażerów ubezpieczyciel obejmie ochroną. Jeśli przeważnie jeździsz z trójką dzieci, a polisa gwarantuje wypłatę odszkodowania maksymalnie dwóm osobom, może okazać się niewystarczająca, gdy dojdzie do kolizji.

Powinna Cię również zainteresować suma ubezpieczenia. Od jej wysokości zależy, jak dużą rekompensatę otrzymasz w razie wypadku.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena