Produkcja teledysków rządzi się podobnymi prawami co produkcja filmów. Z biegiem lat ewoluowała, a obecnie wideoklipy są montowane znacznie szybciej i bardziej dynamicznie niż chociażby dekadę temu. Stosowane są rozmaite zabiegi komputerowe, coraz więcej można znaleźć ujęć, które naprawdę robią wrażenie.

Data dodania: 2018-09-14

Wyświetleń: 1322

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Produkcja teledysków

Niejednokrotnie wykorzystywana jest także gra świateł czy wiele innych czynników sprawiających, że teledysk staje się małym dziełem sztuki.

Przede wszystkim scenariusz

 Produkcja teledysków to przede wszystkim scenariusz. Oczywiście, cały proces może przebiegać na wiele sposobów. Znanych jest wiele przykładów teledysków realizowanych bez przemyślenia i odpowiedniego przygotowania. Takie podejście do kręcenia teledysków nie pozwala jednak osiągnąć w większości przypadków zamierzonego efektu. Działanie spontaniczne nie jest zabronione, ale trzeba mieć przygotowane chociaż miejsce i ludzi oraz ogólny zarys, który pozwoli zachować spójność i sprawić, że teledysk będzie czymś znacznie więcej niż tylko sekwencją ładnych ujęć.

 Co stoi za sukcesem teledysków?

 Nie ulega wątpliwości, że są teledyski, które ludzie oglądają chętnie i to wielokrotnie oraz takie, o których nikt już nie pamięta albo których nikt nie chce oglądać. Produkcja teledysków tak samo jak wiele innych dziedzin udowadnia, że pierwsze wrażenie naprawdę ma decydujące znaczenie. Dobry wideoklip powinien pochłaniać od pierwszych sekund. Co prawda ciężka wpasować się w gusta wszystkich, gdyż każdy ma inne poczucie estetyki, jednak najlepiej, by produkcja odbywała się zgodnie z sumieniem artysty i reżysera. Znacznie zwiększy to szanse, że fanom danej piosenki wideoklip również się spodoba.

 Pomysł jest ważny

 Teraz teledyski kręcone są do większości piosenek, co sprawia, że znacznie trudniej sprawić, by się wyróżniały. Nie warto jednak stawiać na znane i sprawdzone rozwiązania, gdyż takie podejście do produkcji teledysków sprawi jedynie, że dany wideoklip zostanie błyskawicznie zapomniany. Tutaj liczy się świeżość, oryginalne podejście - można postawić na nietypową historię, charakterystycznych aktorów czy zastosowanie oryginalnych zabiegów wizualnych.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena