Klasyczny telefon komórkowy ma najczęściej długo trzymającą baterię, a przy tym jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Poza tym, posiada też fizyczną klawiaturę, która sprawdza się nie tylko w przypadku seniorów, ale również wszędzie tam, gdzie ze względu na charakter wykonywaj pracy, niewygodne jest użytkowanie smartfonu z dotykowym wyświetlaczem

Img

Choć sprzedaż komórek z klawiaturą zapewnia obecnie niewielkie wpływy producentom telefonów, to jednak część z nich pamięta o specyficznych potrzebach niektórych użytkowników. Trzeba jednak podkreślić, że nawet najlepszy klasyczny telefon komórkowy nie oferuje takiej funkcjonalności, jak choćby średniej klasy smartfon. Kupując tradycyjny model trzeba liczyć się z mniejszą liczbą funkcji, słabszym aparatem i na ogół niewielkim wyświetlaczem. We współpracy z serwisem https://doladowania.orange.pl przygotowaliśmy jednak trzy propozycje klasycznych telefonów, które powinny spełnić oczekiwania niejednego odbiorcy poszukującego modelu wyposażonego w klawiaturę.

Allview H3 Join – klasyczna elegancja i wszystkie podstawowe funkcje za niespełna 200 zł

To obecnie jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy klasyczny model z niskiej półki cenowej. Wydając niespełna 200 złotych można uzyskać urządzenie z elegancką czarną obudową i wszelkimi funkcjami, których oczekuje niewymagający użytkownik. Allview H3 Join wyposażono w tylni 5-megapikselowy aparat z lampą błyskową, przedni aparat 0,3 Mpix, latarkę, a także bluetooth oraz technologię 3G, która zapewnia dostęp do internetu. Poza tym, posiada on dość duży jak na standardy tego typu telefonów 2,8-calowy wyświetlacz, obsługuje karty pamięci, a przy tym informuje o nieodebranych smsach i połączeniach poprzez podświetlenie klawiatury. Do największych wad urządzenia należy zaliczyć brak możliwości korzystania z WiFi, a także niewielkie przyciski i małą czcionkę w menu, co może okazać się problemowe dla seniorów.

MyPhone Tango – klasyczny telefon komórkowy dla seniorów

Duże i wygodne klawisze, przyjazne w obsłudze menu, opcja ustawienia fotokontaktów, tryb głośnomówiący i wibracje– zestaw zalet nowego MyPhone Tango docenią zwłaszcza seniorzy. Zakup tego klasycznego telefonu będzie jednak dobrym pomysłem również z innych względów. Otóż mimo niewielkiej ceny, sięgającej raptem 200 złotych, urządzenie posiada też funkcję dual SIM – która pozwala korzystać na nim z dwóch kart SIM jednocześnie, a także dostęp do internetu poprze sieć 3G, bluetooth czy wymienną baterię o długim czasie działania. Poza tym, telefon wyposażono w dwa wyświetlacze: zewnętrzny, informujący o godzinie i nieodebranych połączeniach oraz główny, który jest dostępny po otwarciu klapki. Sam wyświetlacz główny jest niewielki (przekątna to 2,4 cala); wadą modelu jest również nienajlepszy aparat 2 Mpix.

Blackberry KEYOne – telefon z klawiszami jak nowoczesny smartfon

Blackberry Keyone kosztuje mniej więcej 10 razy tyle, co powyższe telefony z klawiszami i poza obecnością klawiatury w niczym nie przypomina klasycznych urządzeń. Bazuje na systemie Android, co pozwala korzystać z aplikacji mobilnych, i posiada praktycznie wszystkie funkcje charakterystyczne dla dobrej jakości smartfonów. Wyposażono go w dotykowy ekran, a także dobrej jakości i wygodną w obsłudze klawiaturę typu QWERTY. Zaletą modelu Blackberry jest też mocna bateria z funkcją szybkiego ładowania i niezły, nawet jak na standardy smartfonów, 12-megapikselowy aparat. Ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 2,00 GHz i 3 GB pamięci operacyjnej zapewniają sprawne działanie urządzenia nawet podczas grania czy oglądania filmów. Wszystko to sprawia, że telefon stanowi ciekawą opcję dla osób, której z jednej strony oczekują „smartfonowej”, bogatej funkcjonalności, ale jednocześnie chciałyby móc korzystać z dobrej jakości, fizycznej klawiatury.

 

Artykuł Sponsorowany. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona