Roleta zaciemniająca daje wiele korzyści - skutecznie chroni przed światłem i spojrzeniami przechodniów, a jednocześnie umożliwia precyzyjną regulację stopnia zaciemnienia. Oczywiście tylko pod warunkiem, że prawidłowo ją zamontujesz. 

Data dodania: 2018-04-27

Wyświetleń: 979

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Montaż zaciemniających rolet i dzień noc - jak to zrobić?

To na szczęście nie będzie trudne, a w razie jakichkolwiek problemów możesz skorzystać z pomocy pracowników sklepu oferującego rolety „dzień i noc”.

Na rolety dzień - noc warto zdecydować się z różnych względów. Ich najważniejszym atutem jest zapewnianie prywatność, bo doskonale chronią przed niechcianymi spojrzeniami sąsiadów i przechodniów. Poza tym znakomicie izolują wnętrze przed światłem latarni i promieniami słonecznymi, zapewniając zdrowy, niezakłócony niczym sen.

Nie bez znaczenia jest też ich elegancki wygląd - będą świetnym dopełnieniem wystroju przede wszystkim nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz.

Bezinwazyjny montaż

Dobra wiadomość dla klientów zainteresowanych montażem rolet zaciemniających jest taka, że ich montaż jest całkowicie bezinwazyjny. Opiera się na specjalnych uchwytach montowanych bezpośrednio na ramie okiennej, co z punktu widzenia użytkownika wiąże się z dwoma korzyściami.

Po pierwsze - montaż takich rolet nie wymaga ingerencji w strukturę okna. Nie musisz wiercić dziur, a w razie konieczności łatwo i szybko zdemontujesz rolety. Druga zaleta takiego rozwiązania to natomiast brak konieczności użycia narzędzi. Wszystko, czego potrzebujesz to para sprawnych rąk.

W przypadku okien o nietypowych kształtach lub wymiarach można zdecydować się na ścienne rolety dzień i noc, które - jak sama ich nazwa wskazuje - montuje się do ściany albo sufitu. Montaż tych rolet wymaga wiercenia, ale nadal nie jest szczególnie inwazyjny.

Jak zamontować rolety?

By zamontować rolety na ramie okiennej, w pierwszej kolejności powinieneś odnaleźć w opakowaniu elementy dwóch haczyków mocujących. Informacje o tym, ile tych elementów znajduje się w zestawie i jak one wyglądają dostępne są w instrukcji dołączonej do rolety. Zazwyczaj poszczególne elementy są łączone za pomocą zatrzasków, dzięki czemu z ich złożeniem poradzisz sobie nawet, jeśli nie masz zdolności majsterkowicza.

Haczyki z rolką są połączone za pomocą niewielkich zębatek, które nie tylko umożliwiają opuszczanie i podciąganie rolety, ale też pozwalają na jej zatrzymanie w dowolnej pozycji. Przez mechanizm zębatki należy przeprowadzić łańcuszek. W dolnej i górnej partii okna należy ponadto zamontować podstawy do poprowadzenia żyłek naciągu bocznego, które utrzymują roletę blisko szyby nawet, jeśli okno pozostaje uchylone.

Łańcuszek rolet mocowany jest nie tylko w górnej partii okna, ale też w dolnej - w specjalnych zębatkach. Takie rozwiązanie gwarantuje bezproblemowe regulowanie stopnia opuszczenia rolety i zapobiega plątaniu się łańcuszka.

Rolety „dzień i noc” - sklep

Sposób montażu rolet zaciemniających może nieco różnić się w zależności od konstrukcji okna. Na szczęście w razie problemów z montażem nie zostajesz sam - możesz bowiem liczyć na pomoc specjalistów. W takich sytuacjach najlepiej zrobisz zwracając się o pomoc do sprzedawcy, od którego kupiłeś rolety na dzień i noc. Sklep z roletami zatrudnia bowiem profesjonalistów, którzy rozwieją wszystkie twoje wątpliwości i pomogą zamontować roletę na każde okno.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena