Kupując stolik kawowy do salonu, często brak nam pomysłów, jak dopasować do niego odpowiednie siedzisko. Warto wiedzieć, że w salonie wygodna pufa, krzesło, fotel lub worek sako, są równie ważne jak ława, kanapa lub szafka pod telewizor. Właśnie przy stoliku kawowym toczy się życie rodzinne i towarzyskie.

Data dodania: 2018-02-23

Wyświetleń: 983

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak wybrać siedzisko do stolika kawowego w salonie?

W salonie, gdzie przyjmujemy gości i spędzamy czas z członkami rodziny, należy umieścić wygodne  siedziska, aby stworzyć idealne miejsce do wypoczynku i relaksu. Stolik kawowy i siedziska ustawione blisko niego to istotny element aranżacji pokoju dziennego. Nietrudno zauważyć, że właśnie te meble tworzą centralny punkt salonu.  Zarówno stolik, jak i pufy do siedzenia przy nim, powinny być stabilne i wygodne. Właściwie dopasowane siedziska sprawią, że pokój nabierze przytulnego, przyjaznego charakteru. Warto pamiętać, że domownicy oraz goście pokładają nadzieję, że w tym miejscu się zrelaksują i odpoczną.  

Kupując siedziska do stolika kawowego trzeba uwzględnić jego gabaryty. Jeśli stolik jest bardzo niski to odpowiednie będą miękkie pufy, wypełnione granulatem styropianowym, których kształt można dowolnie zmieniać. Jest to istotne tam, gdzie potrzebujemy wolnego miejsca aby np. rozłożyć sofę dla gości do spania. W takiej sytuacji worki sako można w łatwy sposób wsunąć pod stolik lub ławę. Można także ustawić je jedna na drugiej, aby przybrały formę piramidy i rozłożyć je ponownie gdy będą potrzebne.

W sytuacji gdy z braku wolnego miejsca nie możemy sobie pozwolić w salonie na wysokie fotele, warto wybrać pufy ze stelażem z kształtki styropianowej. Takie siedziska są stabilne i nie zmieniają swojego kształtu podczas użytkowania. Ich głównymi atutami jest nowoczesny kształt i modne desenie. Takie designerskie siedziska z pewnością wzbogacą aranżację salonu.

Warto wiedzieć, że stolik kawowy i znajdujące się obok niego siedziska, takie jak sofa, kanapa, fotele czy pufy, nie muszą być stylistycznie i kolorystycznie spójne. Obecnie bardzo popularne stało się przełamywanie schematyzmu pospolitych kompletów mebli. Takie działanie to część aranżacji w stylu eklektycznym, który łączy w sobie różnorodne style i trendy wnętrzarskie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena