Fotele młodzieżowe z uwagi na designerski wygląd, nietypowe kształty i ciekawą, modną kolorystykę coraz częściej są włączane do aranżacji wnętrz. Dekoratorzy eksponują je przeważnie w pokojach dla dzieci i dla nastolatków.

Data dodania: 2018-02-05

Wyświetleń: 578

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak wykorzystać fotele młodzieżowe w aranżacji wnętrz?

Wielu klientów, którzy zachwycili się oryginalnym wyglądem i komfortem użytkowania foteli młodzieżowych, nie wie jak wykorzystać je w aranżacji wnętrz. Te nowoczesne meble relaksacyjne najlepiej sprawdzają się jako elementy składowe stylu nowoczesnego, futurystycznego, industrialnego i eklektycznego.

W pokojach dla dzieci i nastolatków fotele młodzieżowe pełnią najczęściej funkcję siedziska lub leżanki w tzw. strefie relaksu. Taka strefa odpoczynku powinna być wydzielona w pokojach uczniów i studentów, aby dorastający młody człowiek mógł wygodnie odpocząć na pufie po wielu godzinach spędzonych w ławce szkolnej i za biurkiem.

Młodzi ludzie uwielbiają worki sako i fotele młodzieżowe, które są tak odmienne od tradycyjnych twardych foteli ze sztywnym stelażem. Urzeka ich żywa, energetyczna kolorystyka, ciekawe wzory np. z motywem ekologicznym lub wielkomiejskim, oraz możliwość częstej zmiany pozycji podczas siedzenia. Fotele młodzieżowe są wypełnione granulatem styropianowym, który jest lekki i elastyczny. Dopasowuje się do pozycji użytkownika, a kuleczki styropianu delikatnie masują plecy osoby siedzącej na pufie.

Jeśli zamierzamy fotele młodzieżowe wstawić do salonu warto zastanowić się, czy odpowiednim modelem będzie worek sako z wyraźnie wydzielonym oparciem, a może pufa z szerokim siedziskiem i niskim oparciem, które nie zasłania TV ani stołu jadalnego? W sypialni fotele młodzieżowe często pełnią rolę podręcznych stolików, na które odkłada się rzeczy potrzebne podczas ubierania się. Ich wysokość jest zatem ważna i powinna być ustalona względem innych mebli: łóżka, szafy, toaletki.

Fotele młodzieżowe ze względu na swoją lekkości i elastyczność nadają się także do umeblowania poddasza, gdzie skosy utrudniają wstawienie tradycyjnych mebli ze stelażem. Pufy i worki sako bez problemu zmieszczą się wszędzie tam, gdzie sufit jest obniżony. Można je z łatwością przesuwać i przenosić, w zależności od tego w jakim pomieszczeniu akurat są potrzebne.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena