Hodowla krewetek w domu to fantastyczne doświadczenie. Te małe, urocze żyjątka są bardzo wdzięcznym obiektem zainteresowań, a ich hodowla staje się coraz popularniejsza w naszym kraju. 

Data dodania: 2018-01-23

Wyświetleń: 1069

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Planujesz rozpocząć hodowlę krewetek? Sprawdź, co warto na początek wiedzieć.

Przygotowanie akwarium

W pierwszej kolejności nalezy zadbać o odpowiednio przygotowane krewetkarium. Nie musi ono być duże, gdyż krewetki nie mają dużych wymagań, jeśli chodzi o przestrzeń. Dla kilku krewetek z powodzeniem wystaczy akwarium o pojemności 10l. 

Konieczne jednak będzie zapewnienie krewetkom odpowiednich warunków wewnątrz akwarium. Niezbędnym jego elementem będzie filtr, najlepiej gąbkowy, który nie będzie w stanie wciągnąć drobnych osobników. W przypadku wyboru innego filtra warto zabezpieczyć jego wylot pończochą. 

Kolejny element, o którym musimy pamiętać, to woda.Dla krewetek odpowiednia jej temperatura będzie wahała sie pomiędzy 20-24 stopnie Celsjusza. Jeśli w pomieszczeniu panują chłodniejsze warunki, konieczny będzie zakup grzałki.  

Jeśli chodzi o podłoże akwarium, to warto wybrać drobny żwirek o granulacji 1-3mm, w którym krewetki będą mogły swobodnie sie poruszać i go przegrzebywać w poszukiwaniu jedzenia. 

Roślinność w akwarium

Dobrze jest zapewnić krewetkom nieco roślin. Mogą to być różnego rodzaju mchy czy anubiasy. Należy unikać jednak dużej ilości glonów, które, choć stanowią doskonałe pożywienie dla krewetek, to mogą być przyczyną powstawania w akwarium amoniaku czy azotanów, które sa zabójcze dla tych małych stworzeń.

Wpuszczenie krewetek do akwarium

Warto również pamiętać, że po przygotowaniu akwarium powinno ono odstać jeszcze przez około 2-3 tygodnie, aby mogły się w nim wytworzyć odpowiednie warunki biologiczne. Krewetki wkładamy do wody w taki sposób, aby stopniowo „przyjmowały” temperaturę wody. Można w tym celu włożyć najpierw na godzinę worek z krewetkami do akwarium, aby wyrównać temperaturę lub po prostu dolewać do pojemnika, w którym przynieśliśmy krwewetki, wody z akwarium. Dzięki temu krewetki szybko się zaaklimatyzują do nowych warunków.

Hodowla krewetek może dostarczyć nam sporych wrażeń. Obserwowanie ich życia, dbanie o nie to doskonała forma poznawania natury i świetny sposób na spędzanie wolnego czasu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena