Nowoczesne fotele młodzieżowe to najnowsza generacja siedzisk, wypełnionych granulatem styropianowym. Producenci w branży meblarskiej dostrzegli, że młodzi ludzie są zwolennikami miękkich i komfortowych foteli relaksacyjnych, tak dalekich od tradycyjnych foteli z twardym oparciem i sztywnym stelażem.

Data dodania: 2018-01-17

Wyświetleń: 1017

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nowoczesne fotele młodzieżowe: właściwości i zastosowanie

Główne atuty foteli młodzieżowych to ich plastyczność i lekkość. Granulat styropianowy, stanowiący wypełnienie fotela, niezwykle łatwo można kształtować, dlatego finalnie to użytkownik decyduje o tym, w jakiej pozycji chce odpoczywać na fotelu. Granulat styropianowy ma również właściwości izolacyjne i dobrze zabezpiecza użytkownika przed kontaktem z chłodnym podłożem. Worki sako, uwielbiane przez dzieci i młodzież, nadają się zarówno do siedzenia, jak i do leżenia. Znaczne wymiary modeli nazywanych: Worek Mega Sako oraz Worek Giga Sako, sprawiają, że ich użytkownikami są nie tylko maluchy i nastolatki, ale również osoby dorosłe.

Fotele młodzieżowe mimo swojej nazwy maja szerokie zastosowanie: korzystają z nich nie tylko dorastające dzieci. Pozytywne opinie o tego typu siedziskach pojawiają się również wśród przedstawicieli starszych pokoleń. Wysoki poziom komfortu ich użytkowania przekonał osoby starsze, często skarżące się na bóle pleców. Odnajdują oni w fotelach młodzieżowych tę miękkość i wygodę, której nie oferują tradycyjne siedziska z twardym oparciem.  

Ważną cechą foteli młodzieżowych jest nowoczesny i designerski wygląd. Modne meble do siedzenia, mają znaczne walory dekoracyjne, co doceniają szczególnie dekoratorzy wnętrz. Odważne wzornictwo i nietuzinkowe kształty tych siedzisk idealnie współgrają z wystrojem wnętrz w stylu nowoczesnym, futurystycznym, industrialnym i eklektycznym. Dlatego dekoratorzy wnętrz często eksponują fotele młodzieżowe w pokojach dla dorastających dzieci, w sypialniach dla dorosłych i  w pokojach dziennych, gdzie wszyscy domownicy wspólnie spędzają czas. Zanim zdecydujemy się  włączyć fotele młodzieżowe do aranżacji salonu, warto rozważyć, czy korzystniejszym rozwiązaniem będzie miękki fotel z oparciem, czy worek sako lub pufa, która jest niska i nie zasłania ani telewizora, ani stołu jadalnego.

Warto wiedzieć, że fotele młodzieżowe świetnie sprawdzają się także w pomieszczeniach użyteczności publicznej.  Obecnie często można je spotkać w szkolnych świetlicach, przedszkolach, salach zabaw i w klubach malucha. Właściciele firm ustawiają je natomiast w poczekalni dla klientów i w strefie relaksu, gdzie pracownicy mogą na nich komfortowo wypoczywać podczas przerw.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena