Stylizacja mieszkania powinna być dopasowana do naszej osobowości – w umiejętnie urządzonym domu żyje się spokojnie i dobrze. Dziś nawet grzejnik pokojowy może mieć inspirujący, pięknie wyglądający kształt. Można śmiało wybierać wśród wielu nietypowych i fantazyjnych form, wszystko zależy od własnego gustu!

Data dodania: 2017-11-07

Wyświetleń: 773

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wybieramy grzejnik pokojowy, pasujący do aranżacji wnętrza

Świeża aranżacja skandynawska

Pokoje w stylu skandynawskim urzekają skromnością i nieskomplikowaną formą. Emanują północną elegancją, są spokojne i przestronne, ale nie brak im przytulności. Dominują tu jasne, naturalne kolory. Najważniejsza jest biel, obok której występują szarości i beże. Spotyka się także intensywne kolory, takie jak czerwień, chłodny błękit i czerń, jednak obserwuje się je głównie w dodatkach. Meble zachowują barwę naturalnego drewna, chociaż można też pomalować je na biało. By aranżacja była spójna, należy wybrać pasujący do takiego wnętrza grzejnik pokojowy. Można śmiało zdecydować się na najprostszy, biały albo też wybrać coś bardziej wyszukanego. Artystyczne mozaiki, ciekawe labirynty, łagodne fale – naprawdę bogaty wybór znaleźć można na stronie www.artykulygrzewcze.com.

Styl nowoczesny

Nowoczesny wystrój wnętrz zakłada przede wszystkim otwartą przestrzeń, funkcjonalność i niespotykaną formę mebli. Nie ma na nich zdobień, zobaczyć można natomiast ciekawe, geometryczne kształty, fascynujące faktury i niebanalne kolory. Materiały, które się wykorzystuje to np. stal, kamień, szkło, masy plastyczne i egzotyczne drewno. Podłogi wyłożone są drewnem oraz gładkimi płytkami ceramicznymi. Stosuje się także cegłę lub beton. Wszystkie pomieszczenia w domu mają być przestrzenne, dlatego ściany działowe wykonuje się z luksferów lub tafli szkła. Paleta kolorów, występująca w tej aranżacji jest maksymalnie szeroka – od jaskrawych, nasyconych barw, po stonowane pastele i beże. W innych stylizacjach zobaczyć można dużą ilość bibelotów i dodatków – tutaj tego nie ma. By zmniejszyć nieco pewną surowość wnętrza, wiesza się na ścianach biało-czarne fotografie, nowoczesne obrazy i grafiki. Grzejnik pokojowy również może wyglądać jak dzieło sztuki. Warto zdecydować się na barwną formę, np. kształcie kilku nałożonych na siebie kwadratów, ciekawą drabinkę, czy mozaikę. Można również zrealizować indywidualny projekt – w ofercie znajdują się bowiem grzejniki z taflą szklaną, na których można wydrukować swoje ulubione zdjęcie!

Ponadczasowa klasyka

Aranżacja klasyczna to elegancja i spokój. Typowe dla tego stylu barwy są stonowane i oscylują w palecie brązów, bieli i szarości. Na ścianach występuje biel i beże. Tapicerka kanap i foteli to te same barwy, poszerzone dodatkowo o kolor niebieski, seledynowy i zielony. Mile widziane są tapety w jasnych, pastelowych tonacjach, mogących jednak posiadać zdobienia w postaci drobnych motywów. Złoto i srebro to jedynie dodatki. Klasyczne meble wykonuje są z naturalnych i solidnych surowców, takich jak szlachetne drewno, kamień i skóra. Wzornictwo zaczerpnięte jest z dawnych epok. Do pokoju w stylu klasycznym doskonale pasować będzie żeliwny grzejnik pokojowy retro. Jego ciężki i ozdobny kształt jest pełen uroku i przyprawia o nieco nostalgiczny nastrój. Pasować będzie tu także grzejnik w każdej misternej formie, jednak zawsze w stonowanym odcieniu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena