Decydując się na zwierzaka powinniśmy wiedzieć, że nie każda rasa spełni nasze oczekiwania. Niektóre z nich są duże, inne małe, włochate bądź z krótką sierścią, spokojne bądź energiczne. Właśnie to jest podstawa, na którą powinniśmy zwrócić uwagę zanim wybierzemy swojego czworonoga – charakter. 

Data dodania: 2017-07-28

Wyświetleń: 432

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jaki charakter dla kogo?

Dla osób młodych, które mają dużo siły i wigoru najlepsze będą rasy bardziej żywiołowe. Warto poświęcić im wtedy dużo czasu, ponieważ najczęściej potrzebują one długich spacerów, na których będą mogły się wyszaleć. Jednak osoby, które są starsze bądź małe dzieci lepiej dograją się z psem spokojniejszym, który nie ma aż tyle energii i łatwo go opanować. Poniżej znajduje się pięć ras psów, które są bardzo energiczne a zatem świetne dla młodzieży, choć przy mniej sprawnych fizycznie osobach lepiej ich unikać.

Wyżeł niemiecki krótkowłosy

Rasa ta jest niezwykle wszechstronna. Sprawdzi się zarówno na psa pilnującego rodziny i dobytku, ale pamiętajmy, że potrzebuje on sporo ruchu na świeżym powietrzu. Dla Wyżła niemieckiego krótkowłosego poświęcić trzeba co najmniej godzinę intensywnego spaceru dziennie, podczas którego będzie się on mógł porządnie wybawić.

Owczarek australijski

Są to psy zaganiające a zatem pełne siły i energii. Rasa ta jest niebywale mądra, dlatego jeżeli mamy przynajmniej dwie godziny dziennie czasu wolnego to możemy zastanowić się nad jej zakupem. Owczarki australijskie potrzebują sporo miejsca, aby mogły swobodnie biegać i jeszcze więcej uwagi poświęconej przez właściciela na zabawę.

Springer spaniel angielski

Czworonogi te są niezwykle przyjazne, idealne dla rodzin z dziećmi, o ile tylko ktoś z dorosłych jest w stanie poświęcić im trochę czasu. Fantastyczna rasa, która nadaje się również do mieszkania w bloku, jeżeli zapewnia jej się odpowiednią ilość spacerów i zabaw na świeżym powietrzu.

Syberyjski Husky

Energiczna rasa, która zdecydowanie wymaga bardzo dużej ilości ruchu. Ich zaprzęgowa natura sprawia, że jeśli nawet nie pracują to muszą się wybiegać i pobawić. W innym przypadku są nieszczęśliwe. Minimum półtorej godziny dziennie spaceru z tym psiakiem jest wymogiem koniecznym, ponieważ musi się on porządnie zmęczyć i dobrze wybawić.

Border Collie

Inteligentny, radosny i pełen energii pies, który nie cierpi leniuchować, uwielbia za to długie wyjścia i żywiołowe zabawy. Warto wspomnieć, że Border Collie nie będą się dobrze czuły mieszkając w bloku, ponieważ potrzebują dużo przestrzeni, aby mogły się swobodnie bawić.

Pies może być najlepszym przyjacielem, jeśli tylko poświęci odpowiednią ilość czasu i dostatecznie dużo uwagi. Psy, które potrzebują długich spacerów i są bardzo energiczne mogą dać dużo radości właścicielowi, jednocześnie jeśli nie ma on sił, aby się taką rasą zająć może przysporzyć mu wiele kłopotów. 

Licencja: Creative Commons