Każdemu rodzicowi zależy na zapewnieniu swojemu nowonarodzonemu dziecku spokojnego, wygodnego, a przede wszystkim bezpiecznego snu. 

Data dodania: 2017-06-22

Wyświetleń: 665

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Obecnie na rynku mamy szeroki wybór różnego rodzaju akcesoriów, które są pomocne podczas usypiania dziecka, o których istnieniu wielu z nas - rodziców - nie wie. Dziś opiszemy kilka z nich, aby ułatwić wybór tego najlepszego.

Gniazdo niemowlęce

Inaczej nazywane kokonem, to wygodne posłanie dla niemowlaka, zapewniając mu otulenie z każdej strony za pomocą miękkich brzegów. Zaletą gniazda niemowlęcego jest fakt, iż można go wykorzystać zarówno w łóżeczku dziecka, jak i w łóżku rodziców, którzy często obawiają się, iż maluszek może zwyczajnie nie spadnie z łóżka. Ponadto gniazdo jest wygodne w transporcie: możemy je zabrać ze sobą niemal wszędzie, gdyż zajmuje niewiele miejsca.

Otulacz

Jak nietrudno się domyślić, otulacz służy do otulania niemowlęcia, co ma zapewnić mu bezpieczny i spokojny odpoczynek czy sen. Otulacz polecany jest w szczególności tym dzieciom, które mają problem zaśnięciem, gdyż zbytnio wymachują rączkami. Ciasne otulenie ich ciałka ma zatem stworzyć mu warunki, które miał w czasie życia płodowego i tym samym pomóc dziecku w osiągnięciu odpowiedniego ukojenia i prawidłowego snu.

Rożek

Rożek niemowlęcy to niezastąpione akcesorium zwłaszcza w pierwszych tygodniach życia niemowlaka. To rodzaj otulacza w kształcie rożka, który zapewnia dziecku ciepło oraz przytulność, którą miał w brzuchu matki. Na rynku mamy duży wybór rożków w różnych wariantach: miękkim, usztywnianym, wiązanym bądź zapinanym za pomocą rzepów. Można też spotkać rożki w wersji zimowej oraz letniej. Te drugie posiadają grubsze wypełnienie, które pozwala na zachowanie optymalnej temperatury w czy zimne dni. Rożek możemy użyć w wózku, w łóżeczku czy kojcu bądź w kołysce, a także możemy w nim wygodnie nosić dziecko na rękach, na przykład, w trakcie usypiania.

Wybór odpowiedniego otulenia dziecka jest kwestią indywidualną. Warto na początku testować różne rozwiązania, aby wybrać to, które spełni nasze oczekiwania, zapewniając dziecku spokój i bezpieczeństwo podczas snu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena