Telefony komórkowe wyglądają bardzo solidnie, zwłaszcza te droższe modele. Niestety jest to zgubne, ponieważ czasami jeden upadek wystarcza, aby koszty naprawy przerosły wartość telefonu. Jak zabezpieczyć smartfon ?

Data dodania: 2017-06-21

Wyświetleń: 1501

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ochrona przed upadkiem- Czyli jak nie uszkodzić telefonu.

Napiszę parę przykładów i rodzajów ochrony dla naszych telefonów, wszystkie te opcje są niskobudżetowe więc każdego będzie stać na zakup tych osłon.

Zabezpieczenie nr 1 - Pokrowce sylikonowe

Najprostszym zabezpieczeniem telefonu przed różnymi upadkami jest zakup etui. Aktualnie na rynku tworzą etui do każdego telefonu, idealnie dopasowany do kształtu każdego modelu.

Istnieją różne odmiany etui takie jak :

Pokrowce sylikonowe ultra cienkie - O grubości zaledwie 0,3mm, przeznaczone dla osób które nie tolerują użytkowania smartfonów w grubych pokrowcach.

Jelly Mercury - futerał ten został wykonany z termoutwardzalnego poliuretanu, dzięki temu pokrowiec idealnie przylega do telefonu. Również jest na tyle elastyczny, że nie ulega pęknięciom.

Pancerne Shockproof - niesamowicie odporne na upadki z dużej wysokości, cała obudowa jest żelowa. Każdy z narożników jest pogrubiony dlatego nasz telefon będzie odporny na duże wstrząsy.

clip_image002

Mirror Case Lustro - NOWOŚĆ (dla osób które lubią się wyróżniać) - połączenie przezroczystego sylikonu z warstwą lustrzanego plastiku.

clip_image003

Etui brokatowe - ekskluzywny wygląd etui brokatowe z dodatkami cyrkoni. Błyszcząca faktura powierzchni sprawia, że nasz telefon staje się unikalny, a dodatkowo jest zabezpieczony przed uszkodzeniem.

Zabezpieczenie nr 2 - Szkło hartowane

Często zastanawiamy się czy warto zakupić szkło hartowane na swój wyświetlacz telefonu, zdajemy sobie pytanie : " czy nie będzie nam przeszkadzał ? ". Osobiście jestem zwolennikiem szkła hartowanego, wiem że dzięki takiej osłonie mój wyświetlacz jest bezpieczny. Aktualnie nowe telefony posiadają wysokiej jakości wyświetlacze, przeważnie szkło które chroni nasz wyświetlacz jest przyklejone. Dlatego jeśli uszkodzimy szkło w naszym smartfonie, wiąże się również to z wymianą całego setu. Praktycznie wszystkie telefony są aktualnie zabezpieczone szkłem Gorilla Glass lub podobnym. Praktycznie to szkło ma bronić nasz ekran przez zarysowaniami, ale czy tak jest ? - po dłuższym okresie użytkowania i tak na szkle pojawiają się zarysowania (do kieszeni z telefonem wrzucamy klucze)

Dlatego polecam zakup szkła hartowanego na wyświetlacz. Warto zwrócić uwagę na to, aby jego twardość wynosiła : 9H, a grubość 0.3mm.

Zawsze zamawiam akcesoria do telefonu w sklepie pskomsklep.pl, super cena, szybka dostawa - jakość produktów najlepsza ! 

Licencja: Creative Commons
1 Ocena