Aranżacje w stylu angielskim mają nieodparty urok. Kwiatowe wzory, kominki marmurowe i klasyczne, stylowe meble nadają wnętrzu romantycznego i zarazem eleganckiego charakteru. Na co warto zwrócić uwagę urządzając salon w stylu angielskim?

Data dodania: 2017-04-25

Wyświetleń: 1255

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak urządzić salon w stylu angielskim?

Wnętrza w stylu angielskim są zupełnym przeciwieństwem wszechobecnego minimalizmu. Ciepło i przytulność to słowa, które najlepiej oddają charakter tego typu aranżacji. Salon w stylu angielskim to miejsce eleganckie i zarazem przyjazne domownikom. Może pełnić zarówno funkcje reprezentacyjne i służyć przyjmowaniu gości, jak i stanowić centralny punkt przestrzeni mieszkalnej, w którym przy kominku spotyka się cała rodzina.

Kolory i wzory w angielskim salonie

W salonie w stylu angielskim dominują biele i pastelowe kolory, głównie beże, écru, błękity i delikatny, pudrowy róż. Podłoga zazwyczaj wyłożona jest drewnianym parkietem, na którym znajduje się miękki dywan lub wykładzina w jasnych, pastelowych barwach. Ściany zdobią tapety w romantyczne kwiatowe wzory lub podłużne pasy. Wśród motywów florystycznych dominują angielskie róże, które nadają wnętrzu romantycznego charakteru. Wzory zdobią nie tylko ściany, ale także meble, zasłony, poduszki i inne dodatki.

Kominki marmurowe i tapicerowane meble

Centralnym punktem salonu urządzonego w stylu angielskim jest marmurowy portal kominkowy, który udekorowany jest licznymi bibelotami. W tego typu aranżacjach zazwyczaj wykorzystuje się kominki marmurowe nawiązujące stylem do klasycznych porządków antycznych, które są proste w swej formie i bardzo eleganckie. Portale kominkowe podkreślają charakter salonu urządzonego w stylu angielskim, który z założenia ma być miejscem ciepłym i przytulnym. Najważniejszymi meblami w angielskim salonie są fotele i kanapa tapicerowana tkaniną w romantyczne motywy kwiatowe. Fotele nie muszą należeć do tego samego kompletu co sofa. Mogą różnić się kolorem, ważne jednak, żeby były wygodne i posiadały podłokietniki. Między sofą a kominkiem powinien znaleźć się stolik kawowy, najlepiej z naturalnego drewna dębowego. W salonie w stylu angielskim chętnie wykorzystuje się także różnego rodzaju komody, przeszklone witryny i regały.

Dodatki do salonu w stylu angielskim

Charakterystyczne dla salonu w stylu angielskim są różnego rodzaju dodatki i bibeloty, którymi dekoruje się kominki marmurowe i komody. Mogą być to ramki ze zdjęciami rodzinnymi, porcelanowe figurki lub wazony ze świeżymi kwiatami. Charakterystyczną dekoracją są miękkie poduszki usytuowane na kanapach, fotelach i krzesłach. Stanowią one prawdziwą kwintesencję angielskiego salonu, dodając mu ciepła i przytulności. W tego typu aranżacjach sprawdzą się także barwne zasłony, najlepiej w kwiatowe wzory. Całość uzupełni stylowa porcelanowa zastawa stołowa, wzorzyste serwety i obrusy.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena