Bogate zdobienia, elegancki marmur, wyraźne rzeźbienia oraz dekoracyjne motywy roślinne to główne cechy, które charakteryzują kominki francuskie. Te wyjątkowe dekoracje są trafionym rozwiązaniem dla ekskluzywnych wnętrz i zarazem elementem prawdziwie luksusowym.

Data dodania: 2017-05-31

Wyświetleń: 999

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kominki francuskie – gdy piękno spotyka użyteczność

Kominki francuskie z reguły wykonane z trwałego, białego marmuru są niepowtarzalnym elementem dekoracyjnym. Pomieszczenia wzbogacone o taki element zyskują na wytworności i szlachetności. Pomimo silnie zdefiniowanego charakteru, jaki bezdyskusyjnie posiadają, można je dopasować do wielu aranżacji. Kominki francuskie czerpią wzorce z klasycznych fasad kominkowych spotykanych niegdyś w pałacach. Stąd liczne detale, zdobienia połączone z tradycyjnym i niezwykle trwałym materiałem wykonania. Oryginalne rzeźbienia dodatkowo uszlachetniają wygląd kominków. Ich niepowtarzalność wynika także z faktu, że każdy kawałek marmuru posiada pewne unikatowe cechy, co sprawia, że każdy element kominka jest jedyny w swoim rodzaju.

Kominki marmurowe poza oczywistymi walorami estetycznymi są także nadzwyczaj praktyczne. Materiał, z którego są wykonane, zachowuje kolor i strukturę przez bardzo długi czas – nie wymaga przy tym szczególnej pielęgnacji czy na przykład dodatkowego polerowania. Cechą marmuru jest także zwiększona wytrzymałość - jedynym materiałem wykorzystywanym do wykonywania kominków o większej trwałości jest granit - ten jednak ze względu na twardość znacznie trudniej poddać obróbce. Marmur jest odporny na zmiany temperatury, a jednocześnie świetnie izoluje – dzięki temu, nawet gdy kominek wygaśnie, materiał wciąż będzie utrzymywał przyjemnie wyższą temperaturę przez długi czas. Jeżeli dodatkowo przy kominku zastosowane będą klatki wentylacyjne, wytwarzane ciepło może być przekazywane także do przylegających pomieszczeń.

Rzadki i nietuzinkowy marmur jest doskonałym materiałem do stworzenia niespotykanego kominka. Nie dziwi więc fakt, że kominki marmurowe cieszą się coraz większą popularnością wśród pasjonatów pięknych wnętrz.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena