Wybór alkoholu na przyjęcie weselne to bardzo istotny element przygotowań dla każdej przyszłej młodej pary. Czasy wyłączności czystej wódki na weselach minęły (na szczęście) bezpowrotnie. Oczywiście, pozostała ona "must be" każdego wesela, jednak towarzyszą jej również inne, nieco słabsze trunki.

Data dodania: 2017-04-22

Wyświetleń: 1014

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Jaki alkohol na wesele wybrać? Drink Bar hitem wesel?

Aktualnie najbardziej popularne jest dawanie gościom możliwości dokonania wyboru co do spożywanego alkoholu. Jaki alkohol zatem zamówić aby każdy pijący gość na naszym weselu był usatysfakcjonowany i czuł się komfortowo?

Zacznijmy od alkoholowej królowej wesel, czyli od czystej wódki. Zasada 0,5 litra na "głowę" sprawdzała się wówczas kiedy podczas przyjęć goście weselni nie mieli do wyboru innych alkoholi. Obecnie większość par decyduje się zamówić 0,75 litra na parę, jednak część polskich par lubi być zapobiegawczymi i decyduje się jednak hołdować tradycyjnej "połówce na łebka". Kupując wódkę para młoda musi doliczyć kolejne butelki tego trunku rozdawane jako nagrody podczas tradycyjnych weselnych zabaw oraz jako prezent dla stojących na "bramkach" osób. Sprawdźmy zatem ile tych zabaw chcemy zorganizować i jak często w okolicy, którą będziecie przejeżdżać jako nowożeńcy, organizowane są "bramki". Warto również wiedzieć jak dużo osób podczas wesel w ogóle pije czystą wódkę! Według najnowszych badań aż 90% panów bawiących się na weselach jako trunek wiodący wybiera właśnie wódkę. Pamiętajmy jednak, aby kupić ją dobrej jakości oraz ze sprawdzonego źródła nie tylko ze względu na smak, ale również na bezpieczeństwo nasze i naszych gości.

Od kilkunastu lat na każdym weselu pojawia się również wino - zazwyczaj dwa rodzaje - czerwone oraz białe. Najlepiej wybrać wino półwytrawne bądź wytrawne, które najlepiej pasuje do serwowanych dań i sprawia, że niekiedy dość ciężkie jedzenie po prostu łatwiej przetrawimy, pozostając bez uczucia ciężkości, bawiąc się do białego rana. Warto wiedzieć, że słodkie wina nadają się do spożywania do deserów, ale pamiętajmy, że są cięższe i mogą wywołać dyskomfort następnego dnia u pijącego. Oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań abyśmy serwowali również różowe wino, jednak przesyt butelek na stole weselnym po prostu nie prezentuje się dobrze.

Coraz więcej młodych par decyduje się na organizację tak zwanych drink barów, w których profesjonalny barman serwuje gościom wymyślne drinki. Jest to atrakcyjne rozwiązanie, niestety dość kosztowne. Jeżeli mamy choć trochę wolnych środków finansowych oczywiście warto zadbać o to, aby drink bar zagościł na naszym weselu, jednak jest to namiastka luksusu, który goście z pewnością docenią.

Wiele par organizuje również tak zwane swojskie stoły, na których obok swojskich wędlin, smalcu, chleba i ogórków znajdują się domowe alkohole. Są to różnego rodzaju wódki smakowe, które znajdą swoich wyznawców na każdym weselu. Swojskie stoły cieszą się ogromną popularnością i królują na wielu polskich salach weselnych. Atutem takiego miejsca jest fakt, że stół znajduje się zazwyczaj poza salą weselną, gdzie w spokoju i względnej ciszy goście mogą przez chwilę delektować się rodzimymi smakami.

Omawiając tematykę alkoholu na wesele nie sposób pominąć tak zwanego drinka powitalnego młodą parę. Goście i rodzice czekają w domu weselnym na Młodych z kieliszkiem napełnionym białym winem musującym bądź tradycyjnym. Bez względu na to czy wybierzemy wino musujące czy też nie, powinno być ono półwytrawne bądź wytrawne, chociaż są pary, które serwują swoim gościom półsłodki trunek. Jedno jest pewne - powinien on pasować do reszty alkoholowego menu. Nie chcemy przecież aby nasi goście czuli dyskomfort.

Alkohol podczas wesela jest bardzo ważny, to przecież właśnie nim wznosimy toasty na cześć młodej pary! Dobrze dobrany do zaproszonych gości alkohol to jeden z najważniejszych elementów każdego wesela, zwłaszcza polskiego!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena